Windows Xp Sonunda Bunuda Gördü

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 5 Ekim 2011 başlatılmıştır.

  1. GuNaHKaR Well-Known Member


    Ben hala xp'den vazgeçemedim ama görülüyorki artık sonu geliyor bizlerde kendimizi biran önce yeni teknolojiye adapte etmemiz gerek. Efsane işletim sistemi Windows XP, çevrimiçi istastistiklere göre sonunda Windows 7'nin gerisine düştü. StatCounter'ın Ekim 2011 global istatistiklerine göre Windows 7 artık yüzde 41.74 pazar payına sahipken Windows XP'nin payı yüzde 39.97'e geriledi.

    Windows 7'nin kararlı yükselişi, Microsoft'un 10 senelik güvenilir işletim sistemi Windows XP'yi sonunda pes ettirdi. Windows Vista ise yüzde 11.51 ile listenin alt tarafında kendi halinde seyretmeye devam etti. Apple'ın işletim sistemi Mac OS X, sene içerisinde payını biraz artırmayı başardı ve Eylül 2010'daki yüzde 5.9'luk payından yüzde 6.89'a yükseldi. Dokunmatik ağırlıklı Windows 8 önümüzdeki sene piyasaya sürülene kadar Windows 7'nin masaüstü kullanımının yükseklerde seyretmesi bekleniyor.

    Microsoft, son zamanlarda şirketlere Windows XP'yi bırakmalarınıve Windows 7'ye geçmelerini de bolca telkin ediyordu. Şirkete göre "ölen" işletim sistemi, birçoğumuza göre hala canlı olsa da Nisan 2014'ten sonra desteklenmeyecek.
     


Sayfayı Paylaş