Windows XP Efsanesi! Onun Gücüne Kimse Yetişemeyebilir!

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 8 Haziran 2011 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Web istatistikleri şirketi Net Applications'a göre Windows XP, bu denli yüksek bir pazar payına sahip olacak son işletim sistemi olabilir. Windows XP, zirve noktasında 10 bilgisayarın 8'inden fazlasına girmeyi başarmıştı.

  Windows XP, Kasım 2007'de tüm işletim sistemleri arasında yüzde 83.6'lık bir pazar payına sahipti. Bunun ardından XP'nin payı yavaşla geriledi ve işletim sistemi şu an yüzde 52.4 pazar payına sahip. XP ile Vista'nın yayınlanma tarihi arasındaki uzun zaman, XP'nin uzun dönemli egemenliğinin nedeni olarak görülüyor.

  Ancak Microsoft'un geliştirme döngüsünü 3 yıla düşürmeliyseherhangi bir Windows'un XP'nin gücünü yakalaması imkansız gibi görünüyor. Yukarıda gördüğünüz grafiğe göre ise Net Applications, 2012'nin üçüncü çeyreğinde Windows 7'nin XP'yi geçeceğini tahmin ediyor. Bu tarihin ardından Windows 7'nin kullanım oranı, Windows 8'e yükseltmek isteyen kullanıcıların artmasıyla düşecek.

  Bu arada eğer Windows 8 önümüzdeki senenin üçüncü çeyreğinde yayınlanırsa; XP desteğinin Nisan 2014'e kadar süreceğini ve MS'un işletim sistemleri için 10 sene destek verdiğini düşündüğümüzde, şirket4 farklı sürümü aynı anda yönetmek durumunda olacak.
   


Sayfayı Paylaş