Windows Phone 7 Türkiye'de

Konusu 'Akıllı Telefonlar' forumundadır ve OrKuN tarafından 27 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Windows Phone 7
  Dünyanın en büyük yazılım üreticisi olarak Microsoft, akıllı telefon pazarında da çıtayı yüksek tutmayı hedefliyor. Ekim ayında duyurduğu Windows Phone 7 platformuyla akıllı telefon arenasında yeni bir sayfa açan ve Google'ın Android ile Apple'ın iOS işletim sistemlerini geride bırakmayı hedef koyan Microsoft, bu amaç doğrultusunda önemli bir adım attı.

  Dün yaptığı resmi açıklama ile Windows Phone 7'nin Mango kod adlı yeni sürümünü duyuran firma, akıllı telefonlara 500 yeni özellik eklediğini açıkladı. Multitasking (çoklu uygulama çalıştırma) ve Internet Explorer 9 entegrasyonu gibi güncellemelere ek olarak sosyal ağlar, rehber ve bulut odakllı çok sayıda güncelleme Mango sürümüyle gelenler arasında.

  Nokia'nın da Windows Phone 7 platformuna dahil olmasıyla birlikte dünya çapında agresif bir yayılma politikası izlemesi beklenen Microsoft, Windows Phone 7 tabanlı akıllı telefonları yakın gelecekte Türkiye pazarına da sunacak.
   


 2. EmRe Well-Known Member

  işletim sistemlerinin tutunabilirliği uygulama sayısı bağlıdır.
   
 3. GamZe Moderator

  An itibariyle iPhone kullanıcısıyım ama bir sonraki telefonum ya Android ya da Windows Phone 7 olacak. Özellikle WP7 Mango update'i ile mükemmele ulaşmış vaziyette. Merakla bekliyoruz, hem de Türkiye'de WP7 kullanan sayılı kişilerden olma ayrıcalığı da var. Microsoft zaten gözünüz kapalı güvenebileceğiniz, dünyanın sayılı büyük firmalarından. Bence bu işi layıkıyla yapacaklar.
   
 4. BaRıŞ Well-Known Member

  iOs'daki uygulama rahatlıgı olduğu sürece Apple'ın yerini kimse alamaz bence.
   

Sayfayı Paylaş