Windows Phone 7 Mango'dan 3 Yeni Özellik!

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve OrKuN tarafından 30 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  İşte Mango'da yer alacak ve akıllı telefon hayranlarının ilgisini çekebilecek en önemli üç yenilik:

  1. Internet Explorer 9 entegrasyonu

  Hız sizin önemliyse, Mango'nun IE9'un tam masaüstü sürümünü çalıştırması sizi memnun edecek. Microsoft tarafından Blackberry Torch, iPhone 4, Android'le çalışan bir Samsung Droid Charge ve Windows Phone Mango'lu telefonlarda aynı anda yapılan HTML5 testinde sonuçlar şöyle şekillenmiş. HTML5 yüklemede BlackBerry saniyede 4 kare, Android saniyede 10 kare gösterirken Mango'lu telefon saniyede 25 kare göstermeyi başarmış. BlackBerry'den hemen sonra elle teste başlatına iPhone ise bu sürede yüklemeye başlamamış.

  Konunun devamı aşağıdaki mesajdadır.
   


 2. OrKuN Well-Known Member

  2. 'Hızlı kartlar' ve Bing entegrasyonu
  Microsoft, 'hızlı kartlar'ı kullanıcının ilgili bilgilerin bir özetini bulmak için Bing'i kullanması olarak açıklıyor. Microsoft ürün pazarlama yöneticisi Derek Synder, bunu 'internet aramasının ve uygulamaların bulanıklaştırılması' olarak adlandırıyor.

  Synder, bir tanıtımında Water for Elephants adlı film için bir arama gerçekleştiriyor. Sonuç olarak farklı bir web sitesine gitmeye ihtiyaç duyulmadan gösterim saatleri, puanlar ve filmin özeti gösteriliyor. IMDB uygulamasına tıklandığında ise çevrimiçi film veritabanında ilgili bölüm açılıyor.

  Bing'deki görsel aramalar da geliştirilmiş. Synder, bir tanıtımında bir kitabın resmini çekerek kitabın nereden alabileceğini ve yorumlarını görmenin mümkün olduğunu gösterdi.

  3. Office, Xbox ve Skype
  Mango'da bulunan Office paketinin Excel, One Note ve PowerPoint uygulamaları güncellenmiş bulunuyor. Excel'de artık hücreleri vurgulayıp içeriklerini değiştirmek mümkün.

  Yeni eklenen Skype uygulaması sayesinde ise telefonunuzdan Skype aramaları yapmanız artık mümkün olacak.

  Mango'da Xbox Live özellikleri de bulunacak. Kullanıcılar arkadaş listesini görebilecek ve her oyuna giriş ekranındaki Xbox Live simgesi üzerinden erişilebilecek.
   

Sayfayı Paylaş