Windows Live Family Safety Filter

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve EmRe tarafından 14 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Windows Ebeveyn Denetimleri'ndeki web filtreleme ve etkinlik raporlarını mı arıyorsunuz?
  Windows 7'de, web sınırlamaları ve etkinlik raporlarının Ebeveyn Denetimleri'ne dahil olmadığını fark etmiş olabilirsiniz. Yine de, Windows Ebeveyn Denetimleri'nde Windows Live Family Safety gibi bir hizmet sağlayıcısı ekleyerek çocuklarınızın ziyaret edebileceği siteleri sınırlandırabilir ve çevrimiçi etkinliklerinin raporlarını görebilirsiniz. Family Safety ile, çocuklarınız için web filtresi ve etkinlik izlemeyi kurabilir ve çocuklarınızın Windows Live Spaces, Messenger ve Hotmail'de kiminle iletişim kurabileceğine karar verebilirsiniz.

  Windows Live Family Safety Filter

  Family Safety Filter çocuğunuzun bilgisayar etkinliğini izler ve web'de görebileceği içeriği filtreler. Çocuklarınızın kullandığı her bilgisayara yüklenmesi ve kurulması gerekir. Family Safety Filter'ın bilgisayarınızda zaten yüklü olup olmadığını görmek için, Başlat düğmesini tıklatın, arama kutusuna Windows Live Family Safety yazın ve sonuçların arasında görünüp görünmediğine bakın. Görünmezse, Windows Live Essentials paketinde bulunan Windows Live Family Safety programını yükleyebilir ve kurabilirsiniz.

  [​IMG]
  Aile Koruması Filtresi'nde, hangi Windows hesaplarını izlemek istediğinizi siz seçersiniz.
   


 2. EmRe Well-Known Member

  Family Safety Filter programını yükledikten sonra, Family Safety web sitesini şunları ve daha fazlasını yapmak için kullanabilirsiniz:
  • Ayrıntılı etkinlik raporlarını alma. Her çocuğunuzun hangi web sitelerini ziyaret ettiğini (veya ziyaret etmeye çalıştığını), hangi programları kullandığını ve bilgisayarda ne kadar zaman harcadığını görün.

   [​IMG]
   Çocuklarınızın ziyaret ettiği veya ziyaret etmeye çalıştığı web sitelerini görün.

  • Çocuklarınızın web filtresi düzeyini seçme. Aile Koruması Filtresi'ni ilk kurduğunuzda, çocuğunuzun web filtresi düzeyi otomatik olarak temel ayardadır. Bunu katı veya özel olarak ayarlayabilir ve belirli web sayfalarını veya web sitelerini engelleyebilir ya da onlara izin verebilirsiniz.

   [​IMG]
   Çocuğunuz, uygunsuz içeriğe sahip web sitesinin yerine, web sitesini görmek için izin isteyebileceği bu web sayfasını görür.

  • Kişi yönetimini açma. Çocuklarınızın Windows Live Spaces, Messenger ve Hotmail'de kiminle konuşabileceğine karar verebilirsiniz. Yalnızca yeni kişileri onaylamak veya reddetmek için Family Safety web sitesinde oturum açın.

   [​IMG]
   Çocuğunuzun Windows Live kullanarak kiminle konuşabileceğini seçin.
   

Sayfayı Paylaş