Windows Hangi Dosyaların Yedekleneceğini Nasıl Seçer?

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve EmRe tarafından 12 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Windows Yedekleme'yi kullanarak dosyalarınızı yedeklerken, Windows'un nelerin yedekleneceğini seçmesini sağlayabilir veya yedeklemek istediğinizi tek tek klasör ve sürücüleri kendiniz seçebilirsiniz. Neleri seçtiğinize bağlı olarak, yedeğiniz aşağıdaki bölümlerde açıklanan öğeleri içerir:
   


 2. EmRe Well-Known Member

  Windows seçsin
  Windows'un nelerin yedekleneceğini seçmesini sağlarsanız, aşağıdaki öğeler yedeğinize dahil edilir:
  • Kitaplıklarda, masaüstünde ve söz konusu bilgisayarda kullanıcı hesabı olan herkesin varsayılan Windows klasörlerinde kayıtlı veri dosyaları.

   Notlar
   • Yalnızca kitaplıklardaki yerel dosyalar yedeklemeye dahil edilir. Ağdaki farklı bir bilgisayarda bulunan sürücüde kayıtlı bir kitaplıkta, Internet'te, yedeği kaydettiğiniz aynı sürücüde veya NTFS dosya sistemi kullanarak biçimlendirilmemiş bir sürücüde dosyalarınız varsa, bunlar yedeklemeye dahil edilmez.
   • Varsayılan Windows klasörleri arasında, AppData, Kişiler, Masaüstü, Karşıdan Yüklemeler, Sık Kullanılanlar, Bağlantılar, Kaydedilen Oyunlar ve Aramalar yer alır.
  • Yedeğinizi kaydettiğiniz sürücü, NTFS dosya sistemi kullanılarak biçimlendirilmişse ve yeterli disk alanına sahipse, programlarınızın, Windows'un ve tüm sürücü ve kayıt defteri ayarlarının bir sistem yansıması da yedeğe dahil edilir. Sabit sürücünüz veya bilgisayarınız bozulacak olursa, bilgisayarınızın içeriklerini geri yüklemek için bu yansıma kullanılabilir. Daha fazla bilgi için bkz. Sistem görüntüsü nedir?
  Ben seçeyim
  Tek tek klasörleri, kitaplıkları veya sürücüleri yedeklemeyi seçebilirsiniz.

  Notlar

  • Bilinen sistem klasörlerindeki (Windows'un çalıştırılması için gerekli dosyaları içeren klasörlerdeki) tüm dosyalar ve bilinen program dosyaları (program yüklendiğinde kayıt defterindeki programın bir parçası olarak kendilerini tanımlayan dosyalar) seçili klasörde de olsalar yedeklenmezler.
  • Bir klasör veya sürücü seçilmezse, o klasör ya da sürücünün içerikleri yedeklenmez.
  Windows Yedekleme, aşağıdaki öğeleri yedeklemez:
  • Program dosyaları (program yüklendiğinde kayıt defterindeki programın bir parçası olarak kendilerini tanımlayan dosyalar).
  • FAT dosya sistemi kullanılarak biçimlendirilmiş sabit disklerde depolanan dosyalar.
  • Geri Dönüşüm Kutusu'ndaki dosyalar.
  • Sürücülerdeki 1 GB'den küçük olan geçici dosyalar.
   

Sayfayı Paylaş