Windows Güvenlik Duvarı'nı Etkinleştirme veya Devre Dışı Bırakma

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve EmRe tarafından 25 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Bilgisayarınız ağa bağlıysa, ağ ilke ayarları bu adımları tamamlamanızı engelleyebilir.

  Windows Güvenlik Duvarı'nı açmak için
  1. Windows Güvenlik Duvarı'nı açmak için Başlat düğmesini ve ardından Denetim Masası'nı tıklatın. Arama kutusuna güvenlik duvarı yazın ve Windows Güvenlik Duvarı öğesini tıklatın.
  2. Sol bölmede Windows Güvenlik Duvarı'nı etkinleştir veya devre dışı bırak öğesini tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

   [​IMG]
   Windows Güvenlik Duvarı'ndaki Windows Güvenlik Duvarı'nı etkinleştir veya devre dışı bırak bağlantısı

  3. Korumaya yardımcı olmak istediğiniz her ağ konumu altında Windows Güvenlik Duvarı'nı aç'ı ve ardından Tamam'ı tıklatın.
   Güvenlik duvarının daha önceden güvenlik duvarı aracılığıyla iletişim kurmasına izin verdiğiniz programlar dahil tüm programların iletişim kurmasını engellemesini istiyorsanız, İzin verilen listesindeki programlar da dahil olmak üzere gelen tüm bağlantıları engelle onay kutusunu seçin.
   


 2. EmRe Well-Known Member

  Uyarı

  • Başka bir güvenlik duvarını etkinleştirmeden Windows Güvenlik Duvarı'nı kapatmamalısınız. Windows Güvenlik Duvarı'nı kapatmak bilgisayarınızı (ve varsa ağınızı) solucanların ve korsanların verebileceğe zararlara karşı daha savunmasız hale getirir.
  • Bilgisayarınızın saldırılardan korunmasına yardımcı olmak için güvenlik duvarının yanı sıra virüsten koruma ve kötü amaçlı yazılım önleme programına ihtiyacınız vardır. Microsoft Security Essentials'ı veya başka bir virüsten koruma ve kötü amaçlı yazılım önleme programı yükleyin ve programı güncel tutun. Bu programların çoğu otomatik olarak güncelleştirilir.
  1. Windows Güvenlik Duvarı'nı açmak için Başlat düğmesini ve ardından Denetim Masası'nı tıklatın. Arama kutusuna güvenlik duvarı yazın ve Windows Güvenlik Duvarı öğesini tıklatın.
  2. Windows Güvenlik Duvarı'nı etkinleştir veya devre dışı bırak'ı tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
  3. Korumayı durdurmak istediğiniz her ağ konumu altında Windows Güvenlik Duvarı'nı kapat (önerilmez)'ı ve ardından Tamam'ı tıklatın.
   

Sayfayı Paylaş