Windows Defender'ın Bilgisayarınızı Taramasını Zamanlama

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve EmRe tarafından 12 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Casus yazılım ve diğer istenmeyebilecek yazılımların en çok etkileyebileceği bilgisayar bölümlerini denetleyeceği için günlük hızlı taramayı zamanlamanız gerekir. Windows Defender'ın bilgisayarınızdaki tüm dosyaları ve programları denetlemesini istiyorsanız, tam tarama çalıştırın veya zamanlayın.

  Bilgisayarınızın güvenliğini artırmak için tarama sırasında algılanan casus yazılımların veya olası istenmeyen yazılımların otomatik olarak kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.
  1. Windows Defender'ı açmak için Başlat düğmesini [​IMG] tıklatın. Arama kutusuna Defender yazın ve sonuç listesinde WindowsDefender'ı tıklatın.
  2. Araçlar'ı ve ardından Seçenekler'i tıklatın.
  3. Otomatik tarama'nın altında, Bilgisayarımı otomatik olarak tara (önerilen) onay kutusunu seçin, taramanın çalıştırılmasını istediğiniz sıklığı, günün saatini ve tarama türünü seçip Kaydet'i tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
  4. Casus yazılımı veya diğer istenmeyebilecek yazılımı otomatik olarak kaldırmak için, sol bölmede Varsayılan eylemler'i tıklatın, uyarı öğelerinin her birine uygulamak istediğiniz eylemi seçin, Önerilen eylemleri uygula onay kutusunu seçin ve Kaydet'i tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
   


Sayfayı Paylaş