Windows 8'de 3 Boyutlu Masaüstü Olacak!

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 15 Aralık 2010 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Windows 8'in yeni masaüstünün adı ortaya çıktı! Masaüstü'nün yeni özellikleri ise bakın nasıl olacak.
  Şu ana kadar Windows 8 hakkında çok fazla bilgi ortaya çıkmasa da, yeni işletim sisteminin bir masaüstü hizmeti olacağını ve bulut teknolojisini kullanacağını biliyoruz.

  Winrumors ise yeni Windows 8 kullanıcı arayüzünün adının "Wind" olabileceğini ortaya çıkardı. Masaüstü, 32bit ve 64bit sürümlerde sunulacak ancak ikisi arasında bir fark var: 64bit sürüm, Windows'u bir sonraki jenerasyona taşıyan tam 3 boyutlu bir masaüstüne sahip olacak. Yeni masaüstünün nasıl görüneceği şu an bilinmese de Windows 7'deki masaüstünün 3 boyutlu bir sürümüne benzeyebilir.

  Sadece son teknolojilere sahip dizüstü ve masaüstü PC'ler 3 boyutlu masaüstünü çalıştırabilecek. "Wind", 170MB video belleği gerektiriyor ve sadece 64bit makinelerde çalışıyor.

  Siteye göre Windows 8 kullanıcının alışkanlıklarına kendini uyarlayacak ve masaüstünü, simgeleri, kısayolları bunlara göre özelleştirecek. Windows 8'de geliştirilmiş bir 'Hazırda bekletme' işlevi de olacak, bu sayede bilgisayar 3-8 saniye arasında uyku moduna geçebilecek.
   


Sayfayı Paylaş