Windows 7 Yazıcı Yükleme

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve EmRe tarafından 11 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Bir yazıcıyı bilgisayarınıza bağlamanın çeşitli yolları vardır. Hangi seçeneği belirleyeceğiniz, aygıtın kendisine ve evde ya da iş yerinde olmanıza bağlıdır.
  Özel yönergeler için mutlaka modelinizle birlikte gelen bilgilere bakın.

  Yerel yazıcılar

  Yazıcı yüklemenin en çok kullanılan yolu yazıcıyı doğrudan bilgisayarınıza bağlamaktır. Bu yöntem yerel yazıcı olarak bilinir.
  Yazıcınız evrensel seri yol (USB) modeliyse, yazıcıyı taktığınızda Windows'un otomatik olarak algılaması ve yüklemeye başlaması gerekir.
  Bilgisayarınıza kablosuz ağ (Wi‑Fi) üzerinden bağlanan bir kablosuz yazıcı yüklüyorsanız, yazıcıyı yüklemek için Aygıt Ekleme sihirbazını kullanabilirsiniz.

  Yazıcı seri veya paralel bağlantı noktası kullanarak bağlanan daha eski bir modelse, el ile yüklemeniz gerekebilir.

  Yerel yazıcı yüklemek (eklemek) için
  1. Aygıtlar ve Yazıcılar'ı açmak için Başlat düğmesini [​IMG], ardından da Başlat menüsünde Aygıtlar ve Yazıcılar'ı tıklatın.
  2. Yazıcı ekle'yi tıklatın.
  3. Yazıcı Ekleme sihirbazında Yerel yazıcı ekle'yi tıklatın.
  4. Yazıcı bağlantı noktası seç sayfasında Varolan bağlantı noktasını kullan düğmesinin ve önerilen yazıcı bağlantı noktasının seçili olduğundan emin olun ve ardından İleri'yi tıklatın.
  5. Yazıcı sürücüsü yükle sayfasında, yazıcı üreticisini ve modelini seçin, sonra İleri'yi tıklatın.
   • Yazıcınız listelenmiyorsa, Windows Update'i tıklatın ve Windows'un diğer sürücüleri denetlemesini bekleyin.
   • Hiçbir sürücü yoksa ve yükleme CD'niz varsa, Diski Var'ı tıklatın ve yazıcı sürücüsünün bulunduğu klasöre gidin. (Daha fazla yardım için yazıcının kılavuzuna bakın.)
  6. Sihirbazdaki diğer adımları tamamlayarak Son'u tıklatın.
  İpuçları

  • Yazıcının doğru çalıştığından emin olmak için bir sınama sayfası yazdırabilirsiniz.
  • Yazıcıyı yüklediniz ancak çalışmıyorsa, sorun giderme bilgileri veya sürücü güncelleştirmeleri için üreticinin web sitesini denetleyin.
   


 2. EmRe Well-Known Member

  İş yerindeki yazıcıların çoğu ağ yazıcısıdır. Bu yazıcılar ağa tek başına aygıt olarak doğrudan bağlanır. Ev için de ucuz ağ yazıcıları vardır. Daha fazla bilgi edinmek için bkz. Ev ağında yazıcı kurma.

  Ağ, kablosuz veya Bluetooth yazıcı yüklemek için

  İş yerine bir ağ yazıcısı eklemeye çalışıyorsanız, genelde yazıcının adını bilmeniz gerekir. Bulamıyorsanız, ağ yöneticinize başvurun.

  1. Aygıtlar ve Yazıcılar'ı açmak için Başlat düğmesini, ardından da Başlat menüsünde Aygıtlar ve Yazıcılar'ı tıklatın.
  2. Yazıcı ekle'yi tıklatın.
  3. Yazıcı Ekleme sihirbazında Ağ, kablosuz veya Bluetooth yazıcı ekle'yi tıklatın.
  4. Kullanılabilir yazıcılar listesinde, kullanmak istediğiniz yazıcıyı seçerek İleri'yi tıklatın. (Bilgisayarınız ağa bağlıysa, yalnızca etki alanınızınActive Directory'sinde listelenen yazıcılar listede görüntülenir.
  5. İstenirse, Sürücü yükle'yi tıklatarak yazıcı sürücüsünü bilgisayarınıza yükleyin. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
  6. Sihirbazdaki diğer adımları tamamlayarak Son'u tıklatın.
  İpuçları

  • Kullanılabilen yazıcılar, Bluetooth ve kablosuz yazıcılar ya da başka bir bilgisayara takılı olan ve ağda paylaşılan yazıcılar gibi ağdaki tüm yazıcıları içerebilir. Bazı yazıcıları yüklemek için izin gerekebilir.
  • Bir sınama sayfası yazdırarak yazıcının çalıştığını onaylayabilirsiniz.
   
 3. EmRe Well-Known Member

  Bir yazıcıyı artık kullanmıyorsanız, Aygıtlar ve Yazıcılar'dan kaldırabilirsiniz.

  Yazıcıyı silmek için
  1. Aygıtlar ve Yazıcılar'ı açmak için Başlat düğmesini, ardından da Başlat menüsünde Aygıtlar ve Yazıcılar'ı tıklatın.
  2. Kaldırmak istediğiniz yazıcıyı sağ tıklatın ve sonra Aygıtı kaldır'ı ve sonra Evet'i tıklatın.
   Yazıcıyı silemiyorsanız yeniden sağ tıklatın, Yönetici olarak çalıştır'ı ve sonra Aygıtı kaldır'ı ve Evet'i tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
  Notlar

  • Çok işlevli veya hepsi bir arada türü bir yazıcınız varsa, yazıcıyı diğer aygıt işlevlerini etkilemeden Aygıtlar ve Yazıcılar'dan kaldırabilirsiniz. Böylece örneğin, aygıt için bir tarayıcı veya faks simgesi görmeye devam edebilirsiniz.
  • Yazdırma sırasında bekleyen işleriniz varsa, yazıcıyı kaldıramazsınız. Yazdırmayı iptal edin ya da Windows 'un yazdırmayı bitirmesini bekleyin. Sıra temizlendikten sonra, Windows yazıcıyı kaldırır.
   

Sayfayı Paylaş