Windows 7, Windows Parolanızı Sıfırlama

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve EmRe tarafından 14 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Uygulamanız gereken adımlar, bilgisayarınızın bir etki alanında mı, yoksa çalışma grubunda mı olduğuna bağlı olarak değişir. Bunu öğrenmek için "Bilgisayarınızın çalışma grubunda mı yoksa etki alanında mı olduğunu denetleme" konusuna bakın Etki alanı, çalışma grubu ve ev grubu arasındaki fark nedir?

  Bilgisayarım etki alanında

  Bilgisayarınız bir etki alanında olduğundan, yalnızca ağ yöneticiniz etki alanı parolanızı sıfırlayabilir. Yerel kullanıcı hesabının (bilgisayara erişim izni verip etki alanına vermeyen bir hesaptır) parolasını sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin.
  1. Sırasıyla Başlat düğmesini, Denetim Masası'nı, Kullanıcı Hesapları'nı, ardından da Kullanıcı Hesapları ve Kullanıcı Hesaplarını Yönet'i tıklatarak Kullanıcı Hesapları'nı açın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
  2. Kullanıcılar sekmesinde, Bu bilgisayarın kullanıcıları'nın altından kullanıcı hesabının adını tıklatın, ardından Parolayı Sıfırla'yı tıklatın.
  3. Yeni parolayı yazın, yeni parolayı onaylayın, ardından Tamam'ı tıklatın.
   


 2. EmRe Well-Known Member

  Parolanızı unutursanız, kullanıcı hesabınızın parola sıfırlama diskini (veya USB flash sürücüde depolanan parola sıfırlama bilgilerini) kullanarak parolayı sıfırlayabilirsiniz. Parola sıfırlama diskiniz yoksa, bilgisayarda yönetici hesabı olan birinden parolanızı sıfırlamasını istemeniz gerekir.

  Not : Bir yönetici parolanızı sıfırlarsa, dosyalarınızın bazılarına erişiminizi kaybedebilirsiniz. Daha fazla bilgi için, bkz. Parolayı sıfırlamanın riskleri nelerdir?

  1. Oturum açmaya çalışırken yanlış parola girerseniz, Windows parolanın hatalı olduğunu belirten bir ileti görüntüler. İletiyi kapatmak için Tamam'ı tıklatın.
  2. Parolayı sıfırla'yı tıklatın, ardından parola sıfırlama diskinizi veya USB flash sürücüyü takın.
  3. Yeni parola oluşturmak için Parola Sıfırlama sihirbazındaki adımları izleyin.
  4. Yeni parolayla oturum açın. Parolanızı bir kez daha unutursanız, aynı parola sıfırlama diskini kullanabilirsiniz. Yeni bir disk oluşturmanız gerekmez.
  Parolanızı değiştirme hakkında bilgi için bkz. Windows parolasını değiştirme. Parola sıfırlama bilgilerini depolama hakkında bilgi için bkz. Parola sıfırlama disketi oluşturma.
   

Sayfayı Paylaş