Windows 7, İşlem Merkezi Nedir?

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve EmRe tarafından 12 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  İşlem Merkezi, Windows'un düzgün çalışmasını sağlamanıza yardımcı olan uyarıları görüntüleyebileceğiniz ve eylemleri gerçekleştirebileceğiniz merkezi bir konumdur.

  [​IMG]
  İşlem Merkezi, dikkat etmeniz gereken öğeler olduğunda size bildirir.

  İşlem Merkezi'nde, güvenlik ve bakım ayarları ile ilgili olarak dikkat etmeniz gereken önemli iletiler listelenir. İşlem Merkezi'ndeki kırmızı öğeler Önemli olarak etiketlenmiştir ve güncelleştirilmesi gereken bir virüsten koruma programı gibi acilen çözülmesi gereken önemli sorunları gösterir. Sarı öğeler, bakım görevleri gibi çözülmesi önerilen görevlerdir.
  • Eylem Merkezi'ni açmak için Başlat düğmesini [​IMG], Denetim Masası'nı ve ardından Sistem ve Güvenlik altından Bilgisayarınızın durumunu gözden geçirin'i tıklatın.
  Güvenlik veya Bakım bölümüyle ilgili ayrıntıları görüntülemek için, başlığı veya başlığın yanındaki oku tıklatarak bölümü genişletin ya da daraltın. Belirli türde iletileri görmek istemiyorsanız bunları gizlemeyi seçebilirsiniz.

  [​IMG]
  Bilgisayarınızın durumuyla ilgili bir özet görüntüleyin.

  Farenizi görev çubuğunun en sağındaki bildirim alanında bulunan İşlem Merkezi simgesinin [​IMG] üzerine getirerek İşlem Merkezi'nde yeni iletilerin olup olmadığını hemen görebilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için simgeyi, sorunu gidermek için iletiyi tıklatın. Ya da, İşlem Merkezi'ni açarak iletinin tamamını görüntüleyin.

  Bilgisayarınızla ilgili bir sorun yaşıyorsanız, sorunun tanımlanmış olup olmadığını görmek üzere İşlem Merkezi'ni denetleyin. Tanımlanmamışsa, sorunları gidermenize yardımcı olabilecek sorun gidericilere ve başka araçlara da yönlendiren yardımcı bağlantılar bulabilirsiniz.
   


Sayfayı Paylaş