Windows 7, Görev Çubuğuna Bir Programı Sabitleme

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve EmRe tarafından 17 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Bir programı doğrudan görev çubuğuna sabitleyebilir, böylece Başlat menüsünde programı aramak yerine hızlı ve kolayca programı açabilirsiniz.

  Görev çubuğuna bir programı sabitlemek için
  Aşağıdakilerden birini yapın:
  - Program zaten çalışıyorsa programın Sıçrama Listesini açmak için görev çubuğunda programın düğmesini tıklatın (veya düğmeyi masaüstüne doğru sürükleyin) ve sonra Bu programı görev çubuğuna sabitle'yi tıklatın.
  – veya –
  - Program çalışmıyorsa Başlat'ı tıklatıp programın simgesini bulun, simgeyi sağ tıklatıp ardından Görev çubuğuna sabitle'yi tıklatın.
  Masaüstünden veya Başlat menüsünden programın kısayolunu sürükleyerek de programı görev çubuğuna sabitleyebilirsiniz. Ayrıca, dosya, klasör veya web sitesi kısayolunu görev çubuğuna sürüklerseniz ve ilişkili program önceden görev çubuğuna sabitlenmemişse, program görev çubuğuna sabitlenir ve öğe de programın Sıçrama Listesine sabitlenir.

  Notlar
  - Sabitlenmiş bir programı görev çubuğundan kaldırmak için, programın Sıçrama Listesini açın ve Bu programı görev çubuğundan ayır seçeneğini tıklatın.
  - Klasörler ve klasörlerin kısayolları, açıldığında veya sabitlendiğinde Windows Gezgini Sıçrama Listesinde görüntülenir.
  - Bir programı Başlat menüsünden görev çubuğuna sabitleyebilir ancak görev çubuğundan Başlat menüsüne sabitleyemezsiniz.
   


Sayfayı Paylaş