Windows 7 Etkinleştirme Hatası: Geçersiz Ürün Anahtarı

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve EmRe tarafından 4 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Geçersiz Ürün Anahtarı Hatası
  Windows 7 yüklerken ürün anahtarınızın geçerli olmadığını belirten bir hata alırsanız, aşağıda belirtilen nedenlerden kaynaklanıyor olabilir:
  • Ürün anahtarınızı yanlış yazmış olabilirsiniz. Yeniden yazın.
  • Bilgisayarınızda yüklü Windows 7 sürümüyle eşleşmeyen bir ürün anahtarını kullanıyor olabilirsiniz. Ürün anahtarının etkinleştirmeye çalıştığınız sürüm için olup olmadığını denetleyin.
  • Ürün anahtarı Windows 7'nin bir yükseltme sürümü içindir ve Windows 7 yüklendiğinde Windows'un önceki sürümü bilgisayarda yüklü değildir. Windows 7'nin bir yükseltme sürümünü yüklemek için, bilgisayarınızda Windows Vista veya Windows XP yüklü olmalıdır. Yükleme işlemine başlamadan önce sürücüyü biçimlendirdiyseniz, Windows 7'yi etkinleştirmek için yükseltme ürün anahtarını kullanamazsınız. Windows 7'yi etkinleştirmek için, önceki Windows sürümünüzü yüklemeniz ve ardından Windows 7'yi yeniden yüklemeniz gerekir.

   Windows 7 etkinleştirme hataları hakkında daha fazla bilgi için, bkz. Windows 7 etkinleştirme hatası: 0xC004F061.
  Windows 7'yi çalışan geçerli Windows sürümünüzle birlikte yüklemenizi öneririz. Sabit sürücüyü biçimlendirmek istiyorsanız ve Windows 7'nin bir yükseltme sürümünü kullanıyorsanız, Windows 7 yükseltme diskini veya USB flash sürücü kullanarak bilgisayarınızı başlatmanız, Özel (gelişmiş)'i tıklatmanız ve ardından Sürücü seçenekleri (gelişmiş)'i tıklatmanız gerekir.

  Ürün anahtarınızı doğrulamak için, bilgisayarınızdaki ürün anahtarı etiketini veya Windows paketini ya da Windows 7'yi çevrimiçi satın aldıysanız veya karşıdan yüklediyseniz onay e-postasını arayın. Ürün anahtarı etiketlerinin örneklerini görmek için Microsoft web sitesine gidin.

  Ürün anahtarınızı yine de bulamazsanız, Windows'u etkinleştirmek için yeni bir ürün anahtarı satın almanız gerekebilir. Aynı Windows 7 sürümünün, kullanabileceğiniz bir ürün anahtarı içeren yeni bir kopyasını satın alabilirsiniz.

  Hata iletisi almadan ürün anahtarını giremiyorsanız, kutuyu boş bırakabilir ve İleri'yi tıklatabilirsiniz. Bu, kurulumu tamamlamanıza izin verecektir, ancak Windows 7 kopyanızı etkinleştirmeyecektir. Yüklemeden sonra 30 gün içinde Windows'u etkinleştirmeniz gerekir.

  Orijinal olmayan Windows kopyası kullanıyorsanız ürün anahtarı geçerli olmaz.
   


Sayfayı Paylaş