Window Phone

Konusu 'Akıllı Telefonlar' forumundadır ve pult tarafından 25 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

 1. pult Well-Known Member


  [​IMG]
  Futuristik endüstriyel tasarımlarıyla göz dolduran Amerika'lı Yanko Design firması sade, minimalist ve tek kelimeyle "havalı" bir cep telefonu konseptine imza atmış. Telefonun adı: Window Phone! Cep telefonunun bir moda objesi, modanın da insanların kendini ifade ediş biçimi olduğunu vurgulayan tasarımcı Seunghan Song, çoğumuzun taşımak ve sergilemekten hoşlanacağı türden bir telefon sunuyor beğenimize.
  Hayal gücünün mevcut teknolojik olanakların bir kaç adım önüne geçtiği tasarımın en çarpıcı özelliği, tamamen saydam olup, hava durumuna göre görünüm değiştirmesi! Sıcak havalarda berrak, soğuk havalarda buğulu; hatta yağışlı havalarda camı boncuk boncuk su olması tasarlanmış bu telefonda tuş takımı yok, aksesuar yok; tam ekran, havalı mı havalı bir teknolojik hadise! Sanki olduğu haliyle yeterince romantik değilmiş gibi, arama ve mesajlaşma gibi işlemlerinizi gerçekleştirmek için önce telefona güzelce bir "hohlamanız" gerekiyor! Ama üzülmeyin, karşılığında kendinizi yeniden 5 yaşında hissedeceksiniz ve nefesiniz kesilse de alacağınız estetik haz eşsiz olacak!

  Çeşitli teknik imkansızlıklar barındırdığı narin yapısıyla, yakın gelecekte vitrinlerdeki yerini almasını pek de beklemediğimiz Window Phone'un, alıştığımız anlamda bir bataryası bulunmaması, belki de göze çarpan en büyük eksikliği. Yine de bu telefonun "üretilebilir" hale getirilmesi için, biotermal veya kinetik gibi alternatif enerji kaynaklarına başvurulabileceği konusunda sınırsız spekülasyonda bulunmakta serbest
   


 2. ot-gu Genel Sorumlu

  ilginç tasarım gerçekten, umarım başarılı olurlar tpx
   
 3. pult Well-Known Member

  Pantolonun arka cebinde unutmuş bir şekilde üstüne oturursan çıtırt gitti:),bu tasarım için daha erken.
   
 4. ot-gu Genel Sorumlu

  çeketin cebinde taşımak gerekir, davete falan giderken özel günlerde, günlük hayatta dediğin gibi hiç kullanışlı olmaz.
   

Sayfayı Paylaş