VW'nin kurdu Amarok ağustosta geliyor!

Konusu 'Volkswagen' forumundadır ve OrKuN tarafından 21 Şubat 2010 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  VOLKSWAGEN Amarok, dünya çapında yılda iki milyon aracın satıldığı pick-up segmentine, volkswagen bu sınıftaki ilk temsilcisi Amarok ile iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

  VW, eskimo dilinde 'kurt' anlamına gelen Amarok'u Arjantin'de üretmeye başlarken, önümüzdeki günlerde ilk olarak Güney Amerika pazarında satışa sunacak. Yılda 100 bin adet üretilecek Amarok, Türkiye'de ise 2011 yılı model olarak Avrupayla aynı anda Ağustos ayında satılacak.
  Amarok'un üretildiği Arjantin'de gerçekleşen uluslararası test sürüşünde konuşan VW Türkiye Ticari Araç Genel Müdürü Kerem Güven, ilk pick-up modelleri Amarok'un yıllardır sadece 3 modelle yer aldıkları ticari pazarında kendilerine önemli bir güç katacağını belirtti. Bu yıl 1000 adet Amarok satmayı planladıklarını belirten Güven, "VW, ürettiği 100 bin Amarok'un zaten 50 binini Güney Amerika pazarında satacak. Haliyle talebe yetişmekte zorlanıyor. Bizde bu yıl 6 ay için ancak bu kadar araç alabileceğiz. 2011 yılında ise 2 bin adetten fazla satmayı planlıyoruz. Kısa vadede hedefimiz ise pick-up sınıfında lider olmak. Bu sınıfta hem kaliteyi hem de sınıfın gücünü artıracak Amarok'la bunu başarıcağımıza eminim" dedi.

  Üç farklı güç aktarımı
  VW'nin ilk pick-up modeli Amarok'ta 163 beygir gücündeki common rail enjeksiyonlu 2.0 litre hacmindeki TDI dizel motor görev yapıyor. Çift turboya sahip bu motor 1500 d/d'den itibaren 400 Nm tork üretiyor. 6 ileri düz vitese sahip olan araçta daha sonra otomatik şanzıman seçeneği de sunulacak. Volkswagen Amarok’ta güç aktarımı konusunda üç farklı seçenek bulunuyor. Araç, sürekli dört tekerlekten çekiş, isteğe bağlı dört tekerlekten çekiş ya da sadece arkadan itişli olarak kullanılabiliyor. Arka diferansiyel kilidi ise bütün versiyonlarda opsiyonel olarak tercih edilebilecek.

  Offroad'a özel ABS sistemi
  Sınıfının en yeni modeli olması itibariyle hem teknolojik hem de konfor anlamında pek çok üstün özellik sunmayı hedefleyen Amarok, 2.52 metrekarelik yük alanına sahip. Araçta sürücü ve yan perde hava yastıkları, ABS, ASR ve elektronik diferansiyel kilidi standart olarak sunulacak. Aracın bir diğer önemli özelliği ise orta konsolda bir düğmeye basılarak ABS sisteminin offroad'a uygun hale getirilebiliyor olması. İsteğe bağlı sunulan ESP sistemi seçildiğinde, 30 km/s'nin altındaki hızlarda Offroad-ABS'nin devreye sokulması durumunda, aynı zamanda Yokuş Aşağı İniş Desteği'ni de devreye alıyor. Bunlara ek olarak, bütün araçlarda yokuş yukarı kullanımda, sürücü gaz pedalına yeterince basıncaya kadar aracı yerinde tutarak geri kaymasını önleyen yokuş kalkış yardımı da bulunuyor.

  [​IMG]
  15.02.2010, Pazartesi
   


 2. OrKuN Well-Known Member

Sayfayı Paylaş