Vw Volt 158 PS

Konusu 'Volkswagen' forumundadır ve OrKuN tarafından 8 Nisan 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  HAFİF TİCARİ ARAÇLAR PAZARININ
  EN GÜÇLÜ ARACI-VOLKSWAGEN VOLT158 PS

  [​IMG]

  Volkswagen Ticari Araçlar Ailesi’ne sınıfının en güçlü motoruna sahip Volt 158PS katıldı. VW Volt, sınıfında ilk defa güvenlik donanımlarını standart hale getirerek, hafif ticari araçlar pazarında standartları belirleyen model olmuştu. VW Volt’un, 158 PS motor gücüne sahip modelleri Kasım ayı içinde müşterilerin beğenisine sunuldu.

  Volkswagen Ticari Araçların en son dizel teknolojilerini kullanarak ürettiği yeni motor sayesinde, Volt pazarda rakiplerinin önüne geçmiş durumda. Volt ürettiği 158 PS’lik yüksek güce rağmen, düşük yakıt tüketimiyle yine ekonomik.

  VW Volt’un yeni 158 PS motoru ‘Common Rail’ ortak hatlı yakıt sistemine ek olarak, ‘VTG’ değişken geometrili turbo ve ‘İntercooler’ sistemine sahip. Bu özellikleri sayesinde düşük yakıt tüketimini yüksek tork değerleri ile bir arada sunmakta.

  Volt, ticari araç kullanıcıları için önemli olan çekiş konusundaki iddiasını 158 PS motoru ile de sürdürüyor. Kararlı bir tork eğrisine sahip olan Volt 158 PS, 1800-3000 dev/dak arasında 331 Nm’ lik tork üretmekte. Yani 1800-3000 dev/dak arasında, aracın hızı ve gücü artarken yüksek çekiş kabiliyeti hala devam ediyor. Volt 158 PS, bu torkla sınıfının en yüksek torkuna üreten aracı olma özelliğine de sahip.

  Çevreci Volkswagen’ın ürettiği 158 PS’lik motor, çevreye duyarlı teknolojisi sayesinde Euro3 egzos emisyonu standartlarına uymakta.

  VW Volt, 17 kişilik taşıma kapasitesi ve turizm sektörüne yönelik ekipmanlara sahip özel ‘Turizm Modeli’ni de yeni 158 PS’lik motoru ile turizm sektörünün hizmetine sunuyor. Volt 158 PS ‘in çok yakında 14 yolcu kapasiteli modeli ile 18 yolcu kapasiteli ‘Okul Taşıtı’ araçları da pazara sunulacaktır.

  Volt 158 PS, motor gücü ile pazara sunulduğu andan itibaren Ticari Araçlar Pazarı’na yeni bir güç getirecek.
   


Sayfayı Paylaş