VW nin yeni 1.6 TDI dizel moturu Türkiyede

Konusu 'Volkswagen' forumundadır ve OrKuN tarafından 10 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Doğuş Otomotiv – VW Binek Araçlar’ın yeni 1.6 lt TDI dizel motorla donatılmış Golf ve Jetta modelleri yüksek performansı, daha düşük yakıt tüketimiyle sunuyor. Düşük emisyon değerleriyle öne çıkan çevreci modeller, uygun fiyatlarıyla showroomlardaki yerini alıyor. 1.6 lt TDI motorlu Golf 44.300.-TL’den başlayan fiyatlarla satılırken, Jetta 1.6 lt TDI Eylül ayından itibaren Türkiye’de olacak.

  Doğuş Otomotiv – VW Binek Araçlar’ın TDI teknolojisine sahip yeni 1.6 lt motorlu modelleri Türkiye yollarına çıkıyor. TDI teknolojisinin bir özelliği olarak daha az yakıtla, yüksek performansı, oldukça düşük emisyon değerleriyle sunan 1.6 lt’lik dizeller, aynı zamanda uygun fiyatlarıyla da dikkat çekiyor. Golf’un 1.6 lt’lik TDI 90hp’lik manuel şanzımanlı versiyonu 44.300.-TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

  [​IMG]

  Golf efsanesinde yeni motor seçeneği
  “Tüm zamanların en iyi Golf’ü” sloganıyla satışa sunulan Yeni Golf’ün 1.6 lt TDI dizel motoru iki farklı versiyonla tüketicilerle buluşacak. Manuel şanzımana sahip 90 hp’lik ilk seçenekte, 230 Nm tork elde ediliyor. 5 ileri manuel şanzımanlı ve 4,5 lt ortalama yakıt tüketimine sahip bu versiyon 118 g/km gibi çok düşük bir emisyon değerine sahip. Golf’un bir diğer 1.6lt TDI motora sahip seçeneği ise, 105 hp’lik versiyonu. 5 ileri manuel veya 7 ileri DSG şanzımanla satışa sunulan bu versiyonun maksimum torku 250 Nm.

  Jetta’ya 1.6 lt TDI dopingi
  Volkswagen’in ürün yelpazesinin bir diğer yeni üyesi ise Jetta 1.6 lt TDI. Eylül ayında Türk tüketicilerle buluşacak Jetta 1.6 lt TDI, 5 ileri manuel veya 7 ileri DSG şanzıman seçenekleri, 105 hplik gücü, 4,7 lt’lik ortalama yakıt tüketimi ve 122 g/km gibi düşük emisyon değerleri ile dikkat çekiyor.

  Sırada Yeni Polo var
  VW Binek Araçlar’ın TDI teknolojisine sahip bir yeni üyesi de Volkswagen’in küçük sınıftaki güçlü temsilcisi Polo. İç ve dış tasarımındaki yeniliklerin yanı sıra 5 ileri manuel veya 7 ileri DSG şanzıman seçeneklerinin de yer aldığı yeni 1.6 lt TDI motoruyla bu sınıftaki iddiasını artıracak Polo’nun 5. nesli Ekim ayından itibaren showroomlarda satışa sunulacak.

  Dizel teknolojisinde devrimin adı TDI
  Volkswagen AG grubuna patentli olan TDI teknolojisi dizel motorların gelişiminde bir devrim sayılıyor. Dizel yakıtın direk olarak enjekte edildiği TDI teknolojisinde aynı anda daha fazla yakıtın güce dönüşebilmesi için ek olarak bir de turbocharger kullanılıyor. Bu teknolojiyle dizel yakıt en doğru zamanda, en uygun miktarda ve zamanda silindirin içine püskürtülerek, azami güç elde ediliyor. Bu sayede, düşük devirlerden itibaren, çok daha yüksek tork değerlerine ulaşılıyor ve aracın çekiş gücü iyileştiriliyor. Özel motor yalıtımı sayesinde, benzer dizel motorlara göre daha az gürültülü çalışan TDI teknolojili motorların en önemli özellikleri arasında, yakıt ekonomisi, düşük CO2 emisyonları, yüksek tork, daha fazla verim ve daha uzun aralıklı servis bakım ihtiyacı sayılabilir. Tüm ürün gamında yer alan bu modeller; Euro 5 normlarına uygunluğuyla çevreci bir özelliği de sahip.
  10.08.2009, Pazartesi
   


Sayfayı Paylaş