VW, krizde yeni modelle canlılık arıyor

Konusu 'Volkswagen' forumundadır ve OrKuN tarafından 12 Ocak 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  VW, krizde yeni modelle canlılık arıyor
  Yaşanan ekonomik krize rağmen yeni model atağını sürdüren Volkswagen, kasım ayı sonunda pazara sunduğu yeni Golf’ün ardından şimdi de Passat CC’yi Türkiye’de satışa sunarak krize direnmeye çalışıyor.

  [​IMG]

  VW Binek Araç Genel Müdürü Vedat Uygun, kriz döneminde 4 yepyeni modeli piyasaya sunduklarını belirterek, "Passat CC’yle birlikte Eylül ayından itibaren Tiguan, Scricco ve yeni Golf’ü Türkiye’de satışa sunduk. 2008’de açıkçası krizden değil ilk yarıda araç bulamamaktan dolayı satışlarımız düştü. Yeni modellerimiz krize rağmen büyük ilgi görüyor" dedi. 2009 yılında toplam otomobil satışlarında yüzde 20’lik düşüş öngördüklerini belirten Uygun, VW’nin ise yeni modellerle pazar daralsa da kendi payını artıracağını söyledi.

  Rekabet bizim için avantaj
  Türkiye’de toplam otomobil pazarının yüzde 13’lük dilimini elinde bulunduran orta üst (D) sınıfta ise Passat modeliyle uzun süredir liderliklerini devam ettirdiklerini hatırlatan Uygun, "Otomobil pazarında yaşanan daralmaya rağmen bu liderliğimizi yüzde 23’lük pazar payıyla açık ara sürdürme başarısı gösterdik. Sedan otomobillerin baskın olduğu bu segmentte, ailenin üçüncü üyesi Passat CC, coupe bir aracın görünümünü, sedan bir otomobilin konforuyla birleştirerek pazarda konumumuzu daha da güçlendirmemizi sağlayacak" dedi. Her yıl 2-3 modelin pazara sunulduğu bu sınıfta oluşan rekabetin kendileri açısından önemli bir avantaj olduğunu da vurgulayan Uygun şunları söyledi: "Passat CC’ye olan güvenimiz tam; sınıfında rakiplerine oranla daha tercih edilir bir konumda olacağına şüphemiz yok. Önümüzdeki yıl sonu itibarıyla, segment bazında direkt bir rakibi olmayan Passat CC’nin desteğiyle başarımızı artırarak devam ettirmek istiyoruz."

  42 bin 500 Euro
  Passat CC’yi Türkiye’de 42 bin 350 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunduklarını söyleyen Uygun, "Aralık sonunda Passat CC’yi bayilerimize vermeye başladık. Hiç tanıtım yapmadan sadece showroomlarda sergilenen araçlara şimdiden 15-20 adete yakın talep aldık. Biz 2009 yılında 400-500 adet Passat CC satmayı planlıyoruz. Kriz olmasaydı hedefimiz ilk yıl için 700 adet olacaktı" dedi. Passat ailesinin yeni üyesi olmasına rağmen yepyeni bir otomobil olan Passat CC, yeni ön yüze paralel, ateşlenmiş bir mermiyi anımsatan gövde çizgisi ve tavan yapısıyla dinamik bir tasarıma sahip.

  2’si benzinli 3 motor
  Passat Sedan’a göre 31 mm daha uzun ve 36 mm daha geniş olan Passat CC, spor görünümü ve performansıyla bir coupe otomobilin, konforu ve işlevselliğiyle de 4 kişilik bir sedan otomobilin özelliklerini buluşturuyor. İkisi benzinli olmak üzere üç motor seçeneğiyle satışa sunulan VW Passat CC’de, 160 beygir güç üreten 1.8 litrelik TSI benzinli motor, 200 beygir güç üreten 2.0 litrelik TSI benzinli motor yer alıyor. Passat CC’nin dizel seçeneği ise yeni nesil common rail teknolojisine sahip 2.0 litrelik turbo dizel motorun 170 begyirlik versiyonu. Tüm motor seçeneklerinde manuel ve otomatik şanzıman yer alıyor..
  12.01.2009, Pazartesi
   


Sayfayı Paylaş