Vücudumuzdaki Saf Maddeler

Konusu 'Biyoloji' forumundadır ve RüzGaR tarafından 10 Ocak 2011 başlatılmıştır.

 1. RüzGaR Super Moderator


  Vücudumuzdaki Saf Maddeler
  Bilinç ile madde arasındaki bağlantıyı sağlayan saf madde (ojas), ne kadar çok etkinlik kazanırsa, sağlığımız da o oranda güçlü olur. Saf maddenin esas yeri kalbimizde bulunduğundan, kalbimizi kontrol eden dördüncü çakranın açık olması, mükemmel sağlığın da temelini oluşturmaktadır. Saf madde bütün çakralarda bulunmaktadır. Fakat saf maddenin özü kalpte bulunur. Örneğin altıncı çakradaki saf madde, affetme durumunda birinci çakradaki saf maddeyse masumiyet durumunda etkin olur. Etkin olan saf maddeyse, yedi temel dokunun (yağ, kemik, ilik, kan, lenf, et, sperm + ovum) gelişmesini sağlar.

  Saf madde sadece sağlığımızla ilgili değil; duygu, düşünce ve inançlarımızla da ilgilidir. Vücudumuzdaki saf maddenin çokluğu oranında, bilincimiz güçlüdür. Bilincimiz, duygularımız ve isteklerimiz, düşünce ve inançlarımıza yön verir.

  Saf maddenin artışına neden olan maddeler şunlardır: Hormonsuz ve doğal gıdalar, spor yapmak, sigara, uyuşturucu ve alkol kullanmamak, gece yaşantısı ve eğlencelerinden kaçınmak (sabah 6'da kalkmak, akşam 22'de yatmak). Doğa ve doğal güzelliklerle iç içe yaşamak (şehrin gürültü ve stresinden uzak durmak). Shaja yoga tekniğini uygulamak, güçlü inanç sistemi, Doğru ile yanlışı ayırt edebilmek.
   


Sayfayı Paylaş