Vosvos camlandı

Konusu 'Klasik Arabalar' forumundadır ve OrKuN tarafından 3 Mart 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Vosvos camlandı,
  Volkswagen’in efsanesi 1972 model 1303 Volkswagen Beetle, camlandı. Cam sanatçısı Hafize Uncuoğlu tarafından gerçekleştirilen proje sonunda, Volkswagen 1303 tamamen camlarla kaplandı. Doğuş Otomotion’da Ocak 2009 sonuna kadar sergilenecek olan araç her gün ziyaretçilerin beğenisini kazanıyor.

  [​IMG]

  Volkswagen’in efsaneleşen ve birçok rekora imza atan modeli Beetle, cam sanatçısı Hafize Uncuoğlu’nun elleriyle yeni bir görünüm kazandı. Orijinalliği korunarak gerçekleştirilen çalışmayla ilgili olarak bilgi veren Hafize Uncuoğlu, “Bu fikir, bir fuar amacıyla tasarlamam gereken bir proje çalışma sırasında oluştu. Her yerde kullanılan cam, bu sevimli otomobilde neden kullanılmasın diye düşündüm ve karar verdim. Otomobilin orijinalindeki hatlar, tasarımımı tamamen gösterecek nitelikteydi. Camın ışıkla bütünleştiğinde çok daha kendini göstermesinden hareketle, bazı bölümlerde ışıklandırma uyguladım. Üzerinde yer alan her bir cam, 800 derecelerde eritilerek elde edildi ve her birini aracın üzerine tek tek monte ettim. Bu anlamda tamamen el işi olan bu çalışma sırasında büyük zevk ve heyecan yaşadım.” dedi.

  Bu çalışmayla, neredeyse kullanılamaz hale gelmiş olan sevimli otomobil ile daha önce kullanılmış olan camların tekrar hayata geçirilerek, çevreye saygı konusuna dikkat çekmeye çalıştığını belirten Uncuoğlu, “Halen çocuklara camı sevdirmek, camdan korkmamalarını sağlamak amacıyla sosyal etkinliklerde görev alıyorum. Çocuklara geri dönüşümün önemini aşılamaya çalışıyorum.” dedi. Doğuş Otomotion’da sergilenen ve Mart 2009 sonuna kadar görülebilecek aracın dışı, direksiyon ve paspasları tamamen cam ile kaplanırken, içi ise sarı deri döşeme ile kaplanarak yeniden oluşturulmuştur.
  03.03.2009, Salı
   


 2. OrKuN Well-Known Member

Sayfayı Paylaş