Volvonun Geelyye Satışı Tamamlandı

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 13 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Çin'in en hızlı büyüyen otomotiv üreticilerinden Zhejiang Geely Holding Group Co., Ltd. (Geely Holding Group), Volvo Car Corporation’ın tamamının Ford Motor Company’den satın alınması işleminin bugün tamamlandığını bildirdi. Geely’den gelen açıklamada Volkswagen Amerika Grubu CEO’su Stefan Jacoby’nin Volvo Cars’ın yeni Başkanı ve CEO'su görevine getirildiği belirtildi.

  Li Shufu, "Bugün Geely için tarihi bir gün, Volvo Cars'ı satın aldığımız için son derece gururluyuz. İsveç'in bu ünlü lüks markası, güvenlik, kalite, çevreye duyarlılık ve modern İskandinav tasarımı gibi temel değerlerine bağlılığını sürdürürken Avrupa ve Kuzey Amerika’daki mevcut pazarlarını güçlendirip Çin ve diğer gelişen piyasalardaki varlığını da artıracak" dedi.
  Volvo Cars’ın yeni Başkanı ve CEO’su Stefan Jacoby, “Volvo kadar büyük bir prestij ve büyüme potansiyeline sahip bir şirkete geldiğim için onur duyuyorum. Çalışanlarımız, tedarikçilerimiz, bayilerimiz ve hepsinden önemlisi bütün müşterilerimiz, Volvo’nun otomobil güvenliği ve inovasyon alanında sektör lideri olarak özel konumunu koruyacağından emin olabilirler. Tüm bunları yeni pa-zar fırsatlarını değerlendirmek üzere sürdüreceğiz" dedi.
  03.08.2010, Salı
   


Sayfayı Paylaş