Volvo XC70 Çift kişilikli arkadaki çocukları koruyor

Konusu 'Diğer Markalar' forumundadır ve OrKuN tarafından 18 Haziran 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  İsveçli Volvo’nun tarafından hem şehirli olması hem de çetin yol şartlarındaki başarılı performansıyla ’çift kişilikli’ olarak tanımlanan XC70, 2.4 litre dizel (185 beygir) ve 3.2 litre benzinli (238 beygir) motor seçenekleriyle ithal ediliyor..

  [​IMG]


  XC70, çocuk güvenliğine verdiği önemle dikkat çekiyor. Aracın güçlü yan gövde yapısı, büyütülmüş yan hava yastıkları, dünya çapında bir yenilik olan yüksekliği ayarlanabilir yükseltici çocuk minderi ve SIPS (Yandan Çarpma Koruma Sistemi) gibi güvenlik özellikleri sayesinde arka koltuklarda oturan çocukların güvenliğini artırılıyor. Ayrıca, Fren Desteğine Sahip Çarpışma Uyarı Sistemi, Acil Fren Lambaları, Adaptif Hız Sabitleyici, Kör Nokta Bilgi Sistemi, Akıllı Sürücü Bilgi Sistemi, Aktif Bi-Xenon Farlar, Kalp Atışı Algılayıcılı Kişisel Araç İletişim Sistemi, Volvo XC70’te sunulan interaktif güvenlik sistemleri arasında yer alıyor.

  İşlevsel tasarım anlayışı

  İşlevsel bir araç olarak tasarlanan XC70, kayak, snowboard veya uçurtma gibi uzun nesneleri veya çanta ve çadır gibi hacimli eşyaları rahatlıkla taşıyabiliyor. Arka koltuğu 40/20/40 oranlarında bölünen yeni XC70’in iki rahat koltuğunun arasında bir kol desteği bulunuyor. Bu kol desteği, gerektiğinde yatırılarak, kayak ve snowboard gibi uzun nesnelere yer açarken, otomobildeki diğer 4 yolcunun da rahatını bozmuyor. Yeni Volvo XC70’in arka koltukları bağımsız olarak yatırılarak düz bir yükleme alanı elde edilirken, ön yolcu koltuğunun sırtı da tamamen yatırılarak sörf gereçleri gibi çok büyük yükler için bile uygun bir yükleme esnekliği oluşturabiliyor. Kullanılmayan bağlantı noktaları rayın içine gömülerek ortalıktan kalkıyor ve yan panellerde bulunan bağlantı gözleri de yükün yerinden kımıldamamasına yardımcı oluyor..

  16.06.2008, Pazartesi
   


Sayfayı Paylaş