Volvo 2009'a 3 bin 200'den fazla otomobil satma hedefiyle giriyor

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 22 Ekim 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Volvo 2009'a 3 bin 200'den fazla otomobil satma hedefiyle giriyor
  Bu yıl sonuna kadar Türkiye'de 2007'ye göre yüzde 20 büyüyerek 3 bin 200 otomobil satmayı hedefleyen Volvo Otomobil, 2009'da bu rakamı da geçmeyi planlıyor.

  [​IMG]

  Volvocar Türkiye Genel Müdürü Torben Echardt, son 3 yıldır Mercedes, BMW, Audi, Volvo gibi markaların yer aldığı premium segmentin büyüdüğünü, bu yıl sonuna kadar 25 bin adet otomobil satılması hedeflenen premium sınıf araçların 2009'da 25 bini de geçmesini beklediklerini söyledi. Volvo'nun yeni SUV'u (Spor Amaçlı Araç) XC60'ın Valencia'daki test sürüşlerinde konuşan Echardt, global ekonomik krizin Türkiye'ye kesin etkilerini şimdiden kestirmenin güç olduğunu, ancak 2009 hedeflerini henüz değiştirmediklerini ifade etti. Echardt, gelecek yıl Volvo'nun Türkiye'deki satış noktası sayısının da artacağını belirtti.

  XC60 kasımda piyasada

  Yeni Volvo XC60'ın otomobil dünyasının en hızlı büyüyen segmentine cesur bir giriş yaptığını anlatan Echardt, aracın bugüne kadar üretilen "en güvenli Volvo" olduğunu ifade etti. Echardt, XC60'ın Türkiye'de 66.5 bin eurodan başlayan fiyatlarla kasım ayından itibaren satılmaya başlanacağını açıkladı. Türkiye'de gelecek yıl 200 adet XC60 satmayı hedeflediklerini, şimdiden 10 sipariş aldıklarını belirten Echardt, kotanın artması durumunda sayının çoğalabileceğini de ifade etti.

  Volvo XC60'ın en önemli özelliklerinde biri "şehirde güvenlik". Bu özel sistem, sürücünün yoğun trafikte sık görülen düşük hızlı arkadan çarpmaları önleyebilmesini sağlıyor. 30 km/s hıza kadar otomobil öndeki otomobile çarpmak üzereyse ve sürücü müdahale etmiyorsa, kendiliğinden fren yapıyor. Volvo, dünyada bu sistemi standart olarak sunan ilk üretici durumunda. Avrupa'da birçok sigorta şirketi, bu sistemi olan otomobillerin sigorta primlerinde indirim yapıyor..
  20.10.2008, Pazartesi
   


Sayfayı Paylaş