Volkswagenin 5 örnek ülkesinden biri olduk

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 8 Şubat 2010 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  ALMAN otomotiv devi Volkswagen, Türkiye'yi dünyadaki 5 örnek ülkesinden biri seçti. VW Türkiye Genel Müdürü Vedat Uygun, "Krizde 4 yaş üstü 30 bin aracı kampanyayla yetkili servise çektik, VW'nin örnek ülkesi olduk. Bu uygulama sayesinde krizde bayilerimiz de panik havasına hiç girmedi" dedi.

  DOĞUŞ Otomotiv'in bünyesindeki Volkswagen Binek Araç, krizde satış sonrasında gösterdiği performansla dünyaya örnek gösterildi. VW Binek Araç Genel Müdürü Vedat Uygun, çetin geçen 2009 yılını ikmal problemlerine rağmen istedikleri seviyede tamamladıklarını belirterek, "2009'daki en büyük başarıyı ise satış sonrasında gösterdik. Devreye aldığımız satış sonrası kampanyasıyla yetkili servislere gelmeyen 30 bin yeni müşteriyi kazandık. Bu sayede hem krizde bayilerimizde panik havası oluşmadı hem de Türkiye VW'nin dünyadaki 5 örnek ülkesinden biri oldu" dedi.

  [​IMG]

  Araç yaşının 3 katı indirim
  4 yaş ve üstü araçlarını yetkili servislere getirenlere aracının yaşının 3 katı indirim uyguladıklarını belirten Uygun şunları söyledi: "Bugün Türkiye'de VW markalı 320 bin araç var. Bunların 120 bini garanti süresi bittikten sonra yetkili servis yerine özel servise gidiyor. Biz yaptığımız kampanyayla bu rakamın 30 binini yetkili servislere çekip yeni müşteri kazandık. Bununla da kalmayıp memnuniyetlerini kazandık. VW, satış sonrası yaptığı incelemeler sonrasında Türkiye'yi 5 örnek ülkeden biri olarak seçti. Bizle birlikte Avrupa dışından sadece Arjantin örnek oldu. Avrupa'da ise Almanya, Avusturya ve İsviçre örnek ülke oldu. Örnek ülke seçilmemiz sonrasında başarılı bulunan uygulamamız diğer ülkelerde de hayata geçirilecek."

  Araç satmasada kazanıyor
  Bugün VW'nin cirosunun yüzde 20'sinin satış sonrasından geldiğini kaydeden Uygun, "Bazı bayilerimiz hiç araç satmasa bile satış sonrası gelirleriyle işini götürüyor. Bu da kriz döneminde bile bayilerimizde panik havası oluşmasını önlüyor" dedi.
   
  VW, 2010'da spor yapacak
  VEDAT Uygun, 2009 yılında istedikleri sayıda otomobili temin edememelerine rağmen satışları artırıp 26 bin 760 adede çıkardıklarını belirterek, "Pazar payımızda yüzde 7.2'ye çıktı. 2010 yılında 5 yeni modelle pazar payımızı yüzde 8.2'ye çıkartıp 30 bin araç satmayı hedefledik. 2011 hedefimiz ise 40 bin araç satıp yüzde 10'luk pazar payına ulaşmak" dedi.
  2010'da pazara sunacakları 5 yeni modelle daha da güçleneceklerini söyleyen Uygun, "Model atağına Mart ayında lansmanını yapacağımız 240 beygir gücündeki Golf R ve Scirocco R modellerimizle başlayacağız. Golf R'ın fiyatı 49 bin 500 Euro olacak ve 150 adet satmayı hedefliyoruz. İkinci çeyrekte ise yeni Touareg'i ve fiyatı 45 bin TL civarında olacak 170 beygirlik Polo GTI'yı satışa sunacağız. Yılın üçüncü çeyreğinde ibe yeni Touran'ı getireceğiz" dedi. 5 modelin 3'ünün sportif modellerden oluştuğunu hatırlatan Uygun, "2010 yılında biraz spor yapacağız" dedi.

  Scirocco Cup'ta Türk pilot yarışacak
  2010 yılında model yeniliklerinin haricinde motorsporları alanında da önemli bir organizasyona katılacaklarını söyleyen Uygun, "Scirocco Cup isimli yepyeni bir organizasyona dahil oluyoruz. Almanya ve İngiltere'de düzenlenecek 7 yarışta Türkiye'yi yetenekli genç pilotlardan Berke Bayındır ile temsil edeceğiz" diye konuştu.
  01.02.2010, Pazartesi
   


Sayfayı Paylaş