Volkswagen, yeni kurt u Amarok un üretimine başlıyor

Konusu 'Volkswagen' forumundadır ve OrKuN tarafından 12 Aralık 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  ALMAN otomobil üreticisi Volkswagen, dünya çapında yılda iki milyon aracın satıldığı pick-up segmnetine, bu sınıftaki ilk temsilcisi Amarok ile iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Amarok, eskimo dilinde 'kurt' anlamına geliyor. Ancak araca sağlamlık imajı vermek için bu ismin tercih edildiği, çünkü 'Ben bir kayayım' anlamına gelen İngilizce 'I am a rock' sözünün farklı bir şekilde söylenişini temsil ettiği belirtiliyor.

  [​IMG]

  Yeni modelde, 163 beygir gücündeki common rail enjeksiyonlu 2.0 litre hacmindeki TDI dizel motor görev yapıyor. Çift turboya sahip bu motor 1500 d/d'den itibaren 400 Nm tork üretiyor. 6 ileri düz vitese sahip olan araçta daha sonra otomatik şanzıman seçeneği de sunulacak. Volkswagen Amarok’ta güç aktarımı konusunda üç farklı seçenek bulunuyor. Araç, sürekli dört tekerlekten çekiş, isteğe bağlı dört tekerlekten çekiş ya da sadece arkadan itişli olarak kullanılabiliyor. Arka diferansiyel kilidi ise bütün versiyonlarda opsiyonel olarak tercih edilebilecek.

  Offroad'a özel ABS sistemi
  Sınıfının en yeni modeli olması itibariyle hem teknolojik hem de konfor anlamında pek çok üstün özellik sunmayı hedefleyen Amarok, 2.52 metrekarelik yük alanına sahip. Araçta sürücü ve yan perde hava yastıkları, ABS, ASR ve elektronik diferansiyel kilidi standart olarak sunulacak. Aracın bir diğer önemli özelliği ise orta konsolda bir düğmeye basılarak ABS sisteminin offroad'a uygun hale getirilebiliyor olması. İsteğe bağlı sunulan ESP sistemi seçildiğinde, 30 km/s'nin altındaki hızlarda Offroad-ABS'nin devreye sokulması durumunda, aynı zamanda Yokuş Aşağı İniş Desteği'ni de devreye alıyor. Bunlara ek olarak, bütün araçlarda yokuş yukarı kullanımda, sürücü gaz pedalına yeterince basıncaya kadar aracı yerinde tutarak geri kaymasını önleyen yokuş kalkış yardımı da bulunuyor.
  10.12.2009, Perşembe
   


 2. OrKuN Well-Known Member

Sayfayı Paylaş