Volkswagen Golf Tour

Konusu 'Volkswagen' forumundadır ve oguzturk tarafından 11 Aralık 2007 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  [​IMG] Sahip olabileceğiniz en iyi rehber
  Gezinizin gerçekten başarılı olması için sadece nereye gittiğiniz önemli değildir. Nasıl gittiğiniz de önemlidir. Golf Tour sizi kendine hayran bırakacak: Gövde rengi yan aynalar, koruma çıtaları ve kapı kolları, 6 ½ J x 16 ebadında “Atlanta” alüminyum jantlar ve ön sis farları ile dinamik-harmonik bir etki bırakır.

  [​IMG]
  [​IMG]Her şey dahil – Yolculuğun tadı işte böyle çıkar.
  Golf Tour, standardında çok sayıda konfor sunar. Örneğin kolayca park edebilmek için arka park mesafe sensörleri, kötü hava koşullarında daha iyi görmek ve görünmek için ön sis farları. Atılganlığını dizginleyebileceğiniz hız sabitleme sistemi (Cruise Control), hem aracınızın düzenli olması için size fonksiyonel eşya gözleri sunan hem de yolculuğunuzun konforunu artıran ön kol dayama gibi.

  [​IMG]
  [​IMG] Gerçekten de her şey düşünülmüş.
  Golf Tour her şeye sahip. Klimatronik (iki bölgeli ayarlanabilir elektronik klima) sayesinde sürücü mahalinde her zaman hoş bir atmosfer yaşanır. Yol bilgisayarı, tek bakışta sürüşünüzle ilgili size gerekli olan tüm bilgileri sunar. Golf Tour’unuzun zengin donanımı, 8 hoparlörlü radyo CD MP3 sistemi “RCD 300” ile tamamlanır.

  [​IMG]
  [​IMG]Son olarak da bir parça kişisellik katalım.
  Elbette insan hayran olduğu şeyi sadece uzaktan görmekle yetinmek istemez, ona dokunmak için yanıp tutuşur. Bu nedenle Golf Tour hayranlarıyla yakınlaşma kararı aldı. Özel “Popcorn” koltuk döşemeleri, 3 kollu çok fonksiyonlu deri direksiyonu, alüminyum iç dekoru, mavi dikişleri ve ön kol dayamasıyla onu daha yakından tanımanız için sizi davet ediyor.
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  [​IMG] Standart 6 adet hava yastığı
  Sürücü ve yolcu ön hava yastıkları, sürücü ve yolcu yan hava yastıkları ve sürücü ve yolcu tavan hava yastıkları ile sizin ve sevdiklerinizin en güvenli şekilde yolculuk yapmanızı sağlıyor.

  ABS
  Standart olarak sunulan ABS (Anti Blokaj Fren Sistemi) ile kişisel korumanızmış gibi davranıyor.

  [​IMG]
  [​IMG]Hıza duyarlı elektro - mekanik servo direksiyon
  Yükseklik ve derinlik ayarlı 4 kollu elektro - mekanik servo direksiyon ile alışılmış Golf sürüş keyfi daha da artıyor. Klimatik (yarı otomatik klima )
  Yarı otomatik klima sistemi ile mevsimleri kontrol altında tutuyor.

  [​IMG]
  [​IMG] Radyo - CD MP3 çalar
  Müzik dinlemeyi keyifli hale getiriyor. Uzaktan kumandalı merkezi kilit
  Merkezi kilidi konforlu uzaktan kumandalı katlanır anahtar ile açıp kapatabilirsiniz. Bu sistem radyo frekanslarını kullanarak merkezi kilit sistemini uzaktan kumanda etmenize imkan veriyor. Ayrıca ön taraftaki elektrikli cam mekanizmasının bir kuvvet sınırlaması bulunuyor. Örneğin bir el veya herhangi gibi bir engel araya girerek kapanmayı bloke ettiğinde, camın kapanması otomatik olarak güvenliğiniz için duruyor.
   
 3. oguzturk Administrator Staff Member

  [​IMG] Deri direksiyon simidi ( üç kollu )
  3 kollu deri direksiyon, sportif havası ile dinamizm ve deri malzemesiylede konforu birlikte sunuyor. Tiptronik vites seçeneklerinde, direksiyondan kumanda edilebilen tiptronik vites özelliği de standart olarak sunuluyor.

  [​IMG]
  [​IMG]Klimatronik " dual zone " ( tam otomatik klima )
  Sürücü ve ön yolcunun birbirlerinden bağımsız olarak farklı ısılarda ayar yapabilmelerini sağlayan sistem yolculuk keyfini ön plana çıkartıyor.

  [​IMG]
  [​IMG] Yol bilgisayarı
  Seyir halinde yolculuğunuza ait detayları sizlerle paylaşıyor.Bu sayede ortalama hızınız yakıt tüketiminiz ve dış hava sıcaklığı gibi yolculuk verilerini kontrolünüz altında tutabiliyorsunuz.
   
 4. oguzturk Administrator Staff Member

  [​IMG] Hafif alaşımlı jantlar " Misano "
  6 ½ J X 15 jantlar ve 195/65 R 15 lastikler ile elegan bir görünüm kazandırıyor.

  [​IMG]Hız sabitleyici ( Cruise Control )
  Hız sabitleyici sayesinde hızınızı sabitleyin, gaz pedalına basmadan, belirlediğiniz hızla ilerleyin. Direksiyondaki sinyal kolu üzerinden hız sabitleme sisteminin tüm ayarlarını kontrol edebilirsiniz. 30 - 180 km/s hız aralığında istediğiniz hızı sabit tutabilirsinizr. Fren veya debriyaj pedallarından birine basıldığında sistem devre dışı kalıyor.

  [​IMG] Yaratıcı çözümler
  Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası, yağmur sensörü, otomatik olarak yanan kısa farlar.. evet tüm bunlar Golf Comfortline'da standart olarak sunuluyor.

  [​IMG]
  [​IMG]ESP: Elektronik Stabilizasyon Programı
  Elektronik Stabilizasyon Programı sürüş sırasında karşılaşılan kritik durumları hemen algılıyor, otomobilin savrulmasını önlüyor. Hill hold fonksiyonu (eğimde kalkış asistanı) da ESP ile birlikte standart olarak sunuluyor.
   
 5. oguzturk Administrator Staff Member

  [​IMG][​IMG]Sportifliğin yeni versiyonu: Golf GT Sport.
  Sportif genler Golf’te nesilden nesile geçer. Bundan en genç aile bireyi olan Golf GT Sport da yararlanır. 170 hp gücündeki TSI teknolojisine sahip yenilikçi 1,4 Twincharge direkt enjeksiyonlu benzinli motor ekonomik sorumluluğu güçlü sürüşle birleştirir. 170 hp motorun ürettiği güç 1750 – 4500 devir aralığında 240 Nm’dir. Maksimum tork değerinin geniş olması sayesinde dinamik sürüş için hızlanırken vites değiştirmeye gerek duyulmuyor olması sürüş keyfinin kesintisiz olarak yaşanmasını sağlar. (ortalama yakıt tüketimi : 7,3 l/100 km; CO2-Emisyonu: 174 g/km) [​IMG]

  [​IMG]Yeni TSI motor. Azami güç. Asgari tüketim. “Yılın en iyi yeni motoru”.
  Volkswagen, tek üretici olarak yenilikçi TSI teknolojisini sunar. Yeni motorun en çarpıcı özelliği benzinli direkt enjeksiyon sisteminine ilave olarak alt devirlerde kompresörle (mekanik turboşarj) kontrolü ele alan ve daha sonra bir turboşarjla etkili olan bir yükleme tertibatının kombinasyonu olmasıdır. Böylelikle Volkswagen sadece iki motorun gücünü değil ayrıca sportif sürüşünü de ekonomik sorumlulukla birleştirir. Daha düşük tüketimde daha fazla sürüş keyfi. Yeni Golf GT Sport. [​IMG]
  [​IMG][​IMG]Güçlü çıkış.
  Görünüm konusunda Golf GT Sport oldukça gösterişlidir : Alçak yerleştirilmiş spor yürüyen aksam, siyah lamelli ve Golf GT Sport’a özel GT Sport yazılı V biçimindeki radyatör panjuruna sahip dikkat çekici ön kısım. Diğer görsel özelliklere 7J X 17’’ ebatlarında, 225/45 R 17 lastiklere sahip “ClassiXs” hafif metal jantlar, karartılmış arka ve arka yan camlar ve görülebilir çift egsoz çıkış borusu dahildir. Bu özellikler dışarıdan da kaputun altındaki gücü görmenizi sağlar. [​IMG]
  [​IMG]Dinamik dizayn
  Dışı gibi içi de çekici: “Brick“ kumaş dizaynında özel spor koltuklar iç mekanın değerine değer katmaktadır. Ayrıca çok fonksiyonlu üç kollu deri direksiyon ve ön göğüsteki hava yükleme göstergesi GT Sport’un sportif ruhunu yansıtmaktadır. “Black Onyx“ dekoratif aksesuarlar da aracın değişmez karakterini tamamlamaktadır. [​IMG]
  [​IMG][​IMG]ESP: Elektronik Stabilizasyon Programı
  Elektronik Stabilizasyon Programı sürüş sırasında karşılaşılan kritik durumları hemen algılıyor, otomobilin savrulmasını önlüyor. Hill hold fonksiyonu (eğimde kalkış asistanı) da ESP ile birlikte standart olarak sunuluyor. [​IMG]
  [​IMG]Konforu keyfini daha da artırıyor.
  Golf GT Sport ile yolculuğunuz ne kadar uzun sürerse sürsün, konforlu koltukları sayesinde kendinizi her zaman dinç hissediyorsunuz. Yükseklik ayarlı ön koltuklar ve orta kol desteği size en konforlu oturma pozisyonunu sağlıyor. Hız sabitleyici ise direksiyon başındakilere özellikle uzun yolculuklarda büyük kolaylık sunuyor. Ayrıca ön sis farları ve yağmur sensörüyle yağışlı havalarda yolu daha iyi görmenizi, güvenli bir yolculuk yapmanızı sağlıyor. Standart donanımda bulunan park mesafe sensörleriyle de Golf GT Sport’unuzu rahatlıkla park edebiliyorsunuz. Klimatronik “dual zone” ile ön koltukta oturan yolcu ve sürücü sıcaklığı farklı derecelere ayarlanabiliyor. Radyo CD MP3 çalar ile ister sevdiğiniz CD’nin isterseniz sevdiğiniz radyo istasyonunun keyfini çıkarın.
   
 6. oguzturk Administrator Staff Member

  [​IMG][​IMG]Dünden bugüne GTI
  İlk Golf GTI'ın seri üretimi Haziran 1976'da başladı. Başlangıçta 5000 adetlik sınırlı bir üretime sahip olması planlanmıştı ancak kısa sürede çekici spor kompakt modellerle eşanlamlı hale gelen Golf GTI bugün 1,5 milyon adet satış rakamına ulaşarak bir sembol haline gelmiştir. Günümüzde Avrupalıların yüzde 93.2'si GTI'ın ne olduğunu biliyor. GTI onlar için Golf . Ve Golf de Volkswagen anlamına geliyor. [​IMG]
  [​IMG]Sıradışı sürüş keyfi
  Yeni Golf GTI'da yeni teknolojili FSI, turbo ve ara soğutucudan oluşan benzinli bir motor bulunuyor. Motor önde enlemesine yerleştirilmiş olarak yer alıyor ve standart altı ileri vitesli düz şanzımana bağlı.
  Geniş tork aralığı (1800 ile 5000 d/d arasında 280 Nm) ideal bir spor otomobil motoru sağlıyor. Yeni Golf GTI'da sunulan DSG çift debriyajlı şanzıman otomatik şanzımanlar alanında bir devrim yarattı. Vites değişiklikleri o kadar hızlı ki düz şanzıman kullanan çok iyi eğitim almış sürücüler bile yetişemiyor. Her vites değiştirme çok net ve konforlu bir şekilde gerçekleşiyor ve alışkanlık yapıyor. [​IMG]
  [​IMG][​IMG]Dinamizm en çekici şekli ile elinizin altında
  Golf GTI yeni, güçlü tasarımı, bütünleşik ön spoileri ve 15 milimetre alçaltılmış süspansiyonuyla asfaltta çok sağlam duruyor. Diğer GTI tasarım özellikleri arasında koyulaştırılmış ön far çerçeveleri (Xenon farla birlikte parlak krom) ve tabii ki radyatör ızgarasındaki GTI amblemi yer alıyor. Arkada çarpıcı tavan spoileri, çift egzoz borusu, yeni tasarlanan tampon alt bölümü ve yine GTI amblemi bu Golf'ün gerçek bir spor otomobil olduğunu gösteriyor. Standart 17 inçlik jantlar ("Denver"), ESP destekli fren sistemi, siyah genişletilmiş eşik panelleri ve siyah parlak B sütunu (orta tavan direği) otomobili yandan baktığınızda GTI özelliklerini yansıtıyor. [​IMG]
  [​IMG]Güvenlik yine ön planda
  GTI bir Golf. Bu nedenle diğer Golf'lerle neredeyse aynı uzunluğa, yüksekliğe ve genişliğe sahip. Tabii ki yeni burun ve tasarımı ve alçaltılan süspansiyon nedeniyle farklılıklar var. Golf GTI gövdesi bütün Golf'lerle aynı güvenlik özelliklerine sahip. Bu "beş yıldızlık otomobil"in (EuroNCAP çarpışma testi) ayırt edici bir yönü de önceki GTI modeline göre gövde sertliğindeki önemli gelişme. [​IMG]
  [​IMG][​IMG]Baştan çıkartan GTI
  1976'daki ilk Golf GTI iç tasarımıyla bir klasikti. Yeni Golf GTI'ın içi de en son teknoloji ve tasarımlar sayesinde özel bir karaktere sahip. Bütünleşik ama ayarlanabilir (ve aktif) koltuk başlıkları sportif fonksiyonelliği vurguluyor. Ön koltuklarda ayrıca bel desteği de standart. Nefes alabilen Interlagos isimli döşeme kumaşı da yeni. Özel dik koltuk konumu ve GTI direksiyon simidiyle GTI vites kolundan uzaklık mükemmel spor koltuklardan beklenen her şeyi sunuyor.İlk Golf GTI'da olduğu gibi yeni nesilde de üç kollu direksiyon simidi var. Ama, bugün artık deri kaplı. Golf'te olduğu gibi direksiyon simidi yükseklik ve derinlik ayarına sahip. Alüminyum yeni GTI vites kolu topuzunda, ön panelde, orta konsol ve kapı panellerindeki kaplamalarda (desenli alüminyum) ve pedallarda kullanılıyor. Diğer bir tipik GTI özelliği de siyah tavan döşemesi. Göstergeler yeni tasarlandı ve sadece GTI'da kullanılıyor. [​IMG]
  [​IMG]Yüksek donanım standardı
  Sportif sürüş esnasında her zaman konforu hissetmeniz için çift bölge iklimlendirme özlliği taşıyan klima sistemi "Klimatronik", xenon farlar, far yıkama, yağmur sensörü, lastik basınç göstergesi ve daha birçok üst düzey ekipmanı ile eksiksiz.
   
 7. oguzturk Administrator Staff Member

Sayfayı Paylaş