Volkswagen Golf güvenlik Yıldızını beşledi

Konusu 'Volkswagen' forumundadır ve OrKuN tarafından 15 Şubat 2010 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  EuroNCAP Enstitüsü, 2009 yılında dünya geleninde satışa sunulan otomobiller arasında düzenlediği çarpışma testinde ilk beşe giren otomobilleri açıkladı. Buna göre listenin ilk sırasında 103 puanla Volkswagen Golf’ün altıncı jenerasyonu yer alırken, ikinciliği Honda Insight, üçüncüğülü Toyota Prius ve dördüncülüğü Hyundai i20 aldı. Toyota Avensis, Volvo XC60 ve Opel Astra ise listenin 5’inci sırasında yer alan 3 otomobil oldu.

  [​IMG]

  EuroNCAP testlerinde, 2008 yılında 5 yıldız alan VW Golf, 33 otomobilin test edildiği 2009 yılında da aynı başarıyı tekrarladı. Test kapsamında başlangıçta sadece önden çarpmalar, yandan çarpmalar ve yaya güvenliği bakımından değerlendirme yapan EuroNCAP, 2009’un başında araştırmaya daha zorlu kriterler getirdi.

  Yeni kriterlere göre yeniden test edilen Golf, araç içindeki ‘Yetişkin’ ve ‘Çocuk’ koruması, ‘Yardımcı Güvenlik ve Sürücü Destek Sistemleri’ ile yayalara çarpma anında özellikle bacak ve kafa bölgelerindeki yaralanma durumlarının değerlendirildiği ‘Yaya Güvenliği’ olmak üzere dört kategorinin tamamında etkileyici bir performans sergileyerek birinci oldu.
  05.02.2010, Cuma
   


Sayfayı Paylaş