Vodafone Mobil Modem Kampanyası (Faturalı Hat)

Konusu 'Vodafone' forumundadır ve OrKuN tarafından 23 Eylül 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Mobil Modem Kampanyası - Faturalı Hatlar için

  Eve, ofise bağlı kalmayın. Geniş düşünün. Vodafone 3G Mobil Modem'le süper hızlı internet, dilediğiniz zaman, istediğiniz yerde.

  Kim demiş 3G'nin nimetlerinden faydalanmak için cep telefonu şart diye?
  3G teknolojisinin dünyadaki öncüsü Vodafone ile geniş düşünün. Şimdi Vodafone Mobil Modem'lerle dilediğiniz zaman, istediğiniz yerde bilgisayarınızla internete bağlanabilir, süper hızlı internetin keyfini özgürce yaşayabilirsiniz.

  Vodafone 1 GB veya 5 GB'lık Hesaplı İnternet Paket'lerinden herhangi birine 12, 18 veya 24 aylık taahütte bulunan herkese, birbirinden şık Mobil Modem'lerden biri hediye. Ayrıca, 18 veya 24 aylık taahütte bulunanlara, ilk 3 ay sabit ücret de bizden.

  Fiyatlara KDV (%18) ve ÖİV (%5) dahildir.
   


 2. OrKuN Well-Known Member

  Hesaplı Internet paketleri – 1 GB'lık ve 5 GB'lık paketler için geçerli olan tüm esaslar Vodafone Mobil Modem Kampanyası için de geçerli olup, cihaz kampanyası esasları ayrıca aşağıda belirtilmiştir:
  • İlgili kampanya hem bireysel hem kurumsal faturalı aboneliklere açıktır.
  • Hesaplı Internet paketleri – 1 GB'lık ve 5 GB'lık paket kapsamında aylık verilen 1 GB'lık ve 5 GB'lık data kullanım miktarının aşılması durumunda aboneler her 100MB'lık kullanımları için 5 TL ödeyeceklerdir. Belirtilen fiyatlara KDV(%18) ve ÖİV(%5) dahildir
  • İlgili paketin bedeline satın alınan içerik ücretleri dahil değildir. İçerik hizmetleri ayrıca ücretlendirilir.
  • İlgili fatura dönemi içerisinde Hesaplı Internet paketleri - 1 GB'lık ve 5 GB'lık paket dahilinde kullanılmayan kapasite bir sonraki aya devretmez.
  • Taahütname geçerlilik süresi bitiminden önce; Vodafone Tip GSM Abonelik Sözleşmesi ile tesis edilen aboneliğin abone tarafından tek taraflı olarak veya yükümlülüklerini yerine getirmemesi nedeniyle Vodafone tarafından feshedilmesi ve/veya hattının dondurulması, iptal edilmesi ve/veya hattını iptal etmesi, dondurması, devretmesi, ön ödemeli hatta çevirmesi, Vodafone " Hesaplı Internet paketleri – 1 GB'lık/5 GB'lık Paket " tarifesi dışında başka bir data tarifesine geçmesi, Vodafone " Hesaplı Internet paketleri – 1 GB'lık/5 GB'lık Paket" tarifesi ve GSM aboneliğine ilişkin faturalarını ödememesi ve/veya numara taşınabilirliği kapsamında başka bir operatöre geçmesi durumunda; Taahhütname'ye aykırılık tarihine kadar birikmiş tüm fatura borçlarının yanısıra, cezai şart tutarı abonenin çıkacak ilk faturasına yansıtılacaktır.
  • Cezai şart: "(1 GB'lık/5 GB'lık Paket aylık sabit ücreti) x Kalan Ay Sayısı" olarak belirlenmiştir.
  • Vodafone Mobile Broadband kampanya portföyündeki cihazlar Vodafone SIM kartlarıyla sorunsuz çalışmaktadır. Diğer operatörlerin kartlarıyla kullanabilmek için manuel ayar yapılması gerekmektedir.
  • Kampanya 15 Temmuz 2009 itibariyle geçerli olacaktır.
  • Kampanya kapsamında 18 veya 24 aylık taahhütte bulunan abonelerden ilk 3 fatura dönemleri süresince aylık sabit ücret alınmayacak olup, seçilen paketin aylık sabit ücreti abonenin faturasına 4. Faturası itibariyle yansıtılmaya başlanacaktır. Abonelerin ilk 3 aylık sürede kampanyadan çıkmaları halinde, cezai şartta herhangi bir değişiklik yapılmayacak olup, abonelerin bedava kullanım hakları geçerliliğini kaybedecektir ve cezai şarta bedava kullanımı haketmiş oldukları ayların aylık ücretleri de dahil edilecektir.
  • Kampanya kapsamında yeni data paketi abonelerinin kampanyaya girişleri anlık; mevcut data paketi abonelerinin kampanyaya girişleri dönem sonu itibariyle olacaktır.
  • Aboneler taahhüt süreleri boyunca bir kere üst pakete (1GB'lık paketten 5 GB'lık pakete) bir kere de kampanyaya ilk girişlerinde seçtikleri pakete geri dönme hakkına sahiptirler. Aboneler yeni seçtikleri paketi dönem sonu itibariyle kullanmaya başlayacak olup, yeni dönem itibariyle seçtikleri pakete göre ücretlendirileceklerdir.
  • Paket değiştiren aboneler üst/alt pakete geçtiklerinde yeni cihaz talebinde bulamazlar.
  • Paket değiştiren aboneler için cezai şart tutarı kampanyaya girişte seçmiş oldukları paketin aylık sabit ücreti üzerinden hesaplanacaktır.
  • Abone ilk fatura dönemi bitmeden paketini değiştiremez.
  • Abone paketini bir fatura dönemi içerisinde bir kere değiştirebilir.
  • Bir abone bir GSM hattıyla aynı anda sadece bir cihaz kampanyasından yararlanabilir. Başka bir Vodafone cihaz kampanyasından yararlanabilmesi için ayrı bir GSM hattıyla kampanyaya dahil olması gerekmektedir.
  • Bireysel müşteri numarasına bağlı en fazla 3 abonelik (GSM numaraları) aynı anda kampanyadan yararlanabilir.
  • Vodafone Süper Hızlı Mobil Internet hizmetinden faydalanmanız için 3G yazıp 3636'ya göndererek 3G aboneliğini başlatmış olmanız ve Vodafone 3G kapsaması içerisinde olmanız gerekmektedir. Vodafone 3G kapsaması coğrafi koşullara bağlı olarak değişiklik gösterebilir.
  • Kampanya stoklarla sınırlı olup 31.12.2009 günü itibari ile son bulacaktır.
  • Vodafone kampanyaya dahil olan cihazların fiyatını değiştirme hakkına sahiptir.
  • Vodafone kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
   
 3. marmun New Member

  Denizli merkez de oturuyorum. Ekim ayı başında 18 ay taahhütlü Vodafone 3G mobil internet paketini satın aldım. Ürünü alırken adres beyan ettim. bana bulunduğum bölgede 3G nin tam olarak çalışmadığını söylemediler. Şimdi ya internetim kopuyor yada 56-200 kbps arası komik bir hızla internette geziyorum. pardon sürünüyorum. Süper hızlı internet her yerde yok. Müşteri hizmetleri temsilcisi bana GPRS üzerinden bağlanmamı gerekirse açık alana çıkıp orada internete bağlanmamı, yada bulunduğum yerden bağlanarak zaman zaman kopmalara maruz kalabileceğimi belirtti. Altyapı tamamlanana kadar bu hızda kullanacakmışım 3G yi. Hİzmeti iptal etmiyorlar. Aslında iptal ediyorlar ancak 18 aylık taahhüdün kalan aylarının ücretini alıp öyle iptal ediyorlar. kullansamda KULLANAMASAMDA bu ücreti ödemek zorunda olduğumu çünkü taahhütte bulunduğumu belirtti sayın? müşteri temsilcisi. şimdi tüketici hakem heyetinin kararını bekleyeceğim. ücreti ödemeden hattın iptali zor gibi görünüyor. Vodafone' dan güzel bir gol yedik. başkaları da benim düştüğüm hataya düşüp Vodafone' a hattrick yaptırmasınlar.
   
 4. ot-gu Genel Sorumlu

  geçmiş olsun, alt yapıyı tamamlamadan hertarafta onlarca reklam yapıp insanları kandırıyorlar ama tüketicilerinde biraz bilinçli olması gerekir.

  dağda tepede çekmeyen interneti napalım sayın gsm operatörleri, şehir içinde heryerde internet mevcut zaten ;)
   
 5. marmun New Member

  Merhabalar,
  Vodafone mobil modemimi geri almayınca (yaptırım uygulamadan) tüketici hakem heyetine başvurdum ve yaklaşık 6 hafta sonra Vodafone müşteri hizmetlerinden aradılar. Modemi aldığım bayiye götürüp tutanakla iade etmemi istediler ve hiçbir ücret talep etmediler. Tüketici hakem heyetinin kararı elime geçecek olursa tarih sayı vs bilgilerini yazacağım. emsal karar gösterip benim durumumda olan arkadaşlarda hakkını arasın. Saygılar....adore01
   
 6. sevilay77 New Member

  Ben de aynı sıkıntıları yaşıyorum ve modemi geri vermek istiyorum sizin geri vermenizi emsal gstermek istiyorum bu konuda bana bilgi verebilirmisiniz teşekkürler
   
 7. OrKuN Well-Known Member

  bulunduğun yerdeki tüketici hakem heyetine gidip durumu izah edip şikayette bulundunmu hiç sana bilgi vereceklerdir, başka bir arkadaşın aynı şikayet başvurusu ile bulunduğu yerdeki tüketici hakem heyetine başvurup sonuç aldığınıda bildirmende fayda vardır, aksi bir sonuç çıkarsa eğer forum yönetiminden marmun kullanıcı isimli arkadaşın mail adres bilgilerini talep edebilirsin.
   

Sayfayı Paylaş