Vitiligo Kürü

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 9 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Vitiligo Kürü
  Vitiligo nedir, Vitiligo normal derimizin görünümlerinde, ani değişiklikler, pigment kayıpları nedenleriyle düzensiz beyaz alanların görüldüğü bir çeşit deri hastalığıdır. Vitiligo’nun belirtileri ise; eğer cildinizde renk değişmesi, renklerin kaybolduğunu görürseniz, bilin ki vitiligo hastalığına yakalanmışsınız, böyle bir durumda en yakın doktor’a veya sağlık kuruluşlarına başvurmanızı öneriririz. Bunun yanı sıra vitiligo kürünü de uygulayabilirsiniz.

  Vitiligo kürü için gereken malzemeler; 1 tatlı kaşığı zeyin yağı, havuç veya elma, beyaz lahana, kırmızı pancar, ve o günü mevsim şartlarına göre ıspanak, maydanoz, kereviz veye tere katılabilir. Bütün malzemelerimizi temin ettikten sonra, kürü hazırlamaya geçebiliriz.

  Vitiligo kürü hazırlanışı: Bütün malzemelerin tamamını suyu katı meyva sıkacağı ile sıkıyoruz, ve her gün sabahları, işe giderken, veya hayatımıza başlarken, yeni bir doğarken sabah aç karnına yudum, yudum 2 su bardağı içiyoruz. Buna 3 hafta yani 21 gün süreyle devam ediyoruz. Tedaviye başladıktan sonra 7 gün içinde, metabolizmanız normal halinde seyretmeye başlayacak ve karaciğerinizdeki zararlı maddelerden sizi arındırıcak.
   


Sayfayı Paylaş