Virüslerde Android Lider

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve OrKuN tarafından 25 Kasım 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Android'deki tehlike
  Bir android kullanıcısı olarak McAfee tarafından yapılan bu araştırma hic hoşuma gitmedi. Zararlı yazılımların artık ilk hedefi Android işletim sistemini kullanan cihazlar oldu. Öyle ki, Android bu alanda erişilmesi çok güç bir rekora da imza atmış durumda. Bugün ortaya çıkan her 100 zararlıdan 98'i, Android için yazılıyor. Bu da, Android kullanıcıları için inanılmaz bir tehlike anl***** geliyor.

  Microsoft'un Windows Phone ve Apple'ın iOS işletim sistemine göre güvenlik bazında daha zayıf kalan Android, zararlı yazılımların da akınına uğruyor.

  Zararlı yazılımlarla ilgili elindeki verileri paylaşan McAfee, bilişim suçlularının masaüstü bilgisayarlara kıyasla kullanıcıların kişisel verilerine daha kolay ulaştığını kaydederken, bazı zararlı yazılım türlerinin SMS servislerine dahi karıştığını ve doğrulama SMS'lerini silebildiğinibelirtti.

  Açıklanan bilgilete göre zararlı yazılımlardan en çok Symbian yüklü Nokia telefonlar dertliyken, Android Symbian'ı izliyor. Ancak her şey bu hızla devam ederse, çok yakında Android'in, hiç istemese de, 1 numaralı koltuğa oturması kimse için sürpriz olmamalı.
   


Sayfayı Paylaş