Vestel QUX-9 Mavi Klima

Konusu 'Klima' forumundadır ve OrKuN tarafından 24 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Quadro - Tasarım Harikası Klimalar
  Vestel QUX-9 Mavi Klima


  [​IMG]
  Üstün teknoloji, mükemmel tasarımla buluştu.

  “İnsanlar bir klimadan neler bekler?” sorusunu kendimize sorduk ve Vestel Quadro Serisi’ni ürettik.
  Önce dış tasarımından başladık. Quadro’yu duvarınıza yerleştireceğiniz şık bir sanat eseri olarak gördük ve buna göre tasarladık. Bulunduğu ortamın her köşesini ısıtan/soğutan 3 farklı yönden hava üfleme özelliğini kullandık. Stressiz ve ferah bir yaşam alanı yaratmak için negatif iyonların, havadaki toz, polen ve negatif elektriği yakalama özelliğinden faydalandık. Son olarak da üçlü filtreleme sistemiyle, ortamı alerjen, bakteri ve virüslerden arındırdık. Kısacası sizin için dört dörtlük bir klima yarattık.

  Klimanızı yakından tanıyın!

  3D Cooling Teknolojisi
  3 farklı yönden hava üfleyerek bulunduğu ortamı “dört köşe” ısıtabilen/soğutabilen, keyfinizi de dörde katlayan bir özelliktir.

  I Feel Teknolojisi
  Oda sıcaklığını, kumanda üzerindeki sensörlerden ayarlar. Böylece klimanın olduğu yerdeki değil, sizin bulunduğunuz yerdeki koşullara göre vücudunuzun ihtiyacı olan ideal sıcaklığa kolayca ulaşır.

  Negatif İyon Teknolojisi
  Saniyede ortama yaydığı 1.3 milyar negatif iyon sayesinde, hem negatif elektriği, hem de üzerinizdeki stresi anında alır. İyonlar yakaladıkları toz ve bakteri gibi kirleticileri havadan arındırır, geriye doğadan gelen ferah bir esinti bırakır.

  Bio Trio Teknolojisi
  Anti-alerjik filtresiyle havadaki polen ve sporları temizleyerek alerjik reaksiyonları engeller. Anti-virüs filtresinde bulunan catechin (yeşil çaydaki antioksidan) maddesiyle virüsleri ektisiz hale getirir. Anti-bakteriyel filtresindeki enzimlerle ortamdaki bakterileri yok eder. Biz buna “mikroplara elveda” teknolojisi de diyoruz.

  Uyku Modu
  Ortam sıcaklığını ve hava akımını, uyku esnasında otomatik olarak rahatsız etmeyecek seviyeye ayarlar. Klimanız, uyku keyfinizi bölmeden 6 saat sonra kendi kendine kapanır.

  Re-start
  Elektrik kesilmelerinde klimanızın, kapanmadan önceki ayarlarıyla yeniden çalışmaya başlamasını sağlar. Böylece ortamdaki ideal sıcaklığı hiç kaybetmezsiniz.

  Turbo Fan
  Ani ısınmaya ve serinlemeye ihtiyaç duyduğunuz anlarda, hava akımını artırarak ortamı hızla soğutup ısıtır.

  Anti-bakteriyel İç Tasarım
  Havayla temas eden tüm yüzeyleri anti-bakteriyel bir maddeyle kaplı klimanızda, hiçbir bakterinin yaşamasına izin yok.

  Klimada Ne, Nedir?

  Heat – Pump Nedir?
  Türkçe karşılığı “Isı Pompası”dır. Bu özelliğe sahip klimalar elektrik enerjisini doğrudan ısıya çevirmek yerine, dışarıdaki ısıyı taşıyarak ortamı ısıtır.

  Split Ne Demektir?
  İngilizce, “ayrık” anlamına gelir. Klimanın dış ve iç ünite veya ünitelerden meydana geldiğini belirtir. İç ünitelerle dış ünite arasında bakır boru ve kablo bağlantısı vardır. Montajı uzman teknisyenler tarafından yapılmalıdır. Dekoratik ve sessiz olmaları nedeniyle konutlarda tercih edilir.

  Klimalar Nasıl Soğutur?
  Klimalar, içerisindeki R22 gazının buharlaşma ve yoğuşma özelliğinden faydalanarak odada bulunan ısıyı dışarıya atmaya yarayan cihazlardır. Split Klima’larda, iç ünite içinden geçen gaz ortamdaki ısıyı emerek buharlaşır. Bu sayede ortam soğur. Buharlaşan R22 gazı dış üniteye geldiğinde yoğuşur ve emdiği sıvıyı dışarı atar. Bu işlem gerçekleştirilirken, yalnızca iç ve dış ünitedeki fan motorları ve gazın cihaz içindeki dolaşımını sağlayan kompresör elektrik enerjisi harcar.

  Klimalar Nasıl Isıtır?
  Heat – Pump özelliği olan klimalar soğutmayı gerçekleştirdikleri gibi, ısıtmayı da R22 gazını yoğuşturarak gerçekleştirir.Isıtmanın yapılabilmesi için, dış üniteden geçen gaz buharlaşarak dışarıdaki sıvıyı içine çeker ve iç üniteye geldiğinde yoğunlaşarak içine çektiği ısıyı ısıtılması gereken ortama bırakır, ısıtmayı gerçekleştirir.

  Heat- Pump’lı klimalar, dış hava sıcaklığının 7C civarında olduğu durumda oldukça ekonomik ısıtıcılardır. Bu nedenle kışın ılık geçtiği yörelerde, ilkbahar ve sonbaharda diğer ısıtıcıların yerine tercih edilmelidir.

  Vestel Klimaların Püf Noktaları

  • Soğutma modunu kullanıyorsanız, sıcaklığını 23C ile 26C arasında ayarlayınız. Böylelikle hem tasarruf yapmış, hem de ortamın aşırı soğumasını engelleyerek sağlığınızı korumuş olursunuz. Aşırı sıcaklık farkları insan vücudu üzerinde olumsuz etki yaratır.
  • İç ünitede bulunan toz filtrelerini, ortamın kirlilik durumuna göre ayda en az iki defa soğuk suyla yıkayınız. Böylelikle hem enerji tasarrufu yapmış, hem klimanızın performansını yüksek tutmuş, hem de kompresörün ömrünü uzatmış olursunuz.
  • Iısıtma modunu kullanıyorsanız, sıcaklığı 23C ile 28C arasında ayarlayınız. Böylelikle hem tasarruf yapmış, hem de ortamın aşırı ısınmasını engellemiş olursunuz. Aşırı sıcaklık farkları insan vücudu üzerinde olumsuz etkiye neden olur.
  • İç üniteden kurutma cihazı gibi faydalanmaya çalışmayın. Böyle bir durumda klimanızın otomatik kontrol sistemleri devreye girecek ve iç ünite asıl işlevini yerine getiremez olacaktır.
  • Isıtma yaparken, üflenen soğuk havanın daha çok tavana doğru yönlendirilmesini sağlayın. Böylelikle sıcak havanın doğrudan yukarıya çıkmasını engellemiş olursunuz. Çünkü sıcak hava, soğuk havaya göre daha hafif olduğundan tavana doğru hareket edecektir.
  • Zaman zaman evinizin ya da işyerinizin enerji beslemesini kontrol ettirin. Enerji değerindeki eksilmeler ya da dalgalanmalar klimanızın yüksek performansla çalışmasını engeller ve kompresörün ömrünü kısaltır, daha fazla enerji sarfiyatına neden olur.
  • Yılda bir kez, Vestel yetkili servislerine müraacat ederek klimanızın periyodrik bakımını yaptırın. Böylelikle klimanızın çalışma performansını uzun yıllar yüksek tutmuş, kompresörün ömrünü uzatmış ve enerji sarfiyatını da azaltmış olursunuz.
  • 9.000 btu kapasite
  • Slim V veya U dizayn
  • 4 ayrı renk seçeneği
  • LCD çok fonksiyonlu ekran ve kumanda
  • Negatif iyon teknolojisi
  • Antibakteriyel-antivirus-antialerji filtre
  • 3D cooling
  • Kumadada I feel özelliği
  • Zaman ayarlı otomatik açma-kapama
  • Uyku modu
   


Sayfayı Paylaş