Vestel PLATINUM A-14 Inverter Klima

Konusu 'Klima' forumundadır ve OrKuN tarafından 13 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Vestel PLATINUM A-14 Inverter Klima

  [​IMG]

  Cep yakmayan ideal sıcaklık teknolojisi…

  Kullandığınız elektriği sizden çok düşünen teknoloji, Vestel Platinum A İnverter Serisi’yle geldi.

  Platinum A Inverter, Vestel’in oda sıcaklığına göre elektrik harcayan, enerji tasarrufunda mükemmel bir performans sergileyen klima serisi. Sizi alerjiden, bakterilerden ve mikroplardan koruyan üçlü filtreleme sistemi bulunan Envio Inverter ile cebiniz yanmadan, en ideal sıcaklıkta, sağlıklı bir ev ve iş ortamı sizi bekliyor.

  Vestel Platinum A Inventer, enerji dostu klimanız.

  Klimanızı yakından tanıyın!

  Inverter
  Oda sıcaklığındaki değişimleri sizin yerinize düşünen, düşünmekle kalmayıp otomatik olarak verdiği ısıyı, üstelik hiçbir tuşa basmadan ayarlayan enerji dostu dijital kontrol sistemidir.
  Inverter sistemi, bulunduğunuz ortamda bir kapı ve ya pencere açıldığında klima kapasitesini ayarlayarak değişen ortam sıcaklığına göre ısıyı ayarlar; böylece hem sizin klima derecesini yeniden ayarlamanıza gerek kalmaz hem de klimanız daha az enerji harcar
  .-15 derecede bile ısıtma
  Soğuk kış günlerinde bile yüksek ısıtma performansı ile çalışır.
  Düşük enerji Tüketimi
  Diğer elektrikli ısıtıcılara ve doğalgaza göre çok daha ekonomik ısınma sağlar.
  Eşit ısı dağılımı
  Klimalar ortamda bulunan havayı ısıttığı için heryerin eşit ısıda olmasını sağlar.
  Bio Trio Teknolojisi
  Anti-alerjik filtresiyle havadaki polen ve sporları temizleyerek alerjik reaksiyonları engeller. Anti-virüs filtresinde bulunan catechin (yeşil çaydaki antioksidan) maddesiyle virüsleri ektisiz hale getirir. Anti-bakteriyel filtresindeki enzimlerle ortamdaki bakterileri yok eder. Biz buna “mikroplara elveda” teknolojisi de diyoruz.
  Uyku Modu
  Ortam sıcaklığını ve hava akımını, uyku esnasında otomatik olarak rahatsız etmeyecek seviyeye ayarlar. Klimanız, uyku keyfinizi bölmeden 6 saat sonra kendi kendine kapanır.
  Anti-bakteriyel İç Tasarım
  Havayla temas eden tüm yüzeyleri anti-bakteriyel bir maddeyle kaplı klimanızda, hiçbir bakterinin yaşamasına izin yok.

  Inverter Klima Sistemlerinin Avantajları

  • Kararlı oda sıcaklığı.
  • İlk çalışmada düşük güç tüketimi.
  • Standart klimalardan daha üstün güvenlik özellikleri.
  • Yüksek düzeyde enerji tasarrufu.
  • Düşük sıcaklıklarda dahi ısıtma.
  Vestel Klimaların Püf Noktaları

  • Soğutma modunu kullanıyorsanız, sıcaklığını 23C ile 26C arasında ayarlayınız. Böylelikle hem tasarruf yapmış, hem de ortamın aşırı soğumasını engelleyerek sağlığınızı korumuş olursunuz. Aşırı sıcaklık farkları insan vücudu üzerinde olumsuz etki yaratır.
  • İç ünitede bulunan toz filtrelerini, ortamın kirlilik durumuna göre ayda en az iki defa soğuk suyla yıkayınız. Böylelikle hem enerji tasarrufu yapmış, hem klimanızın performansını yüksek tutmuş, hem de kompresörün ömrünü uzatmış olursunuz. turkeyarena.com
  • Isıtma modunu kullanıyorsanız, sıcaklığı 23C ile 28C arasında ayarlayınız. Böylelikle hem tasarruf yapmış, hem de ortamın aşırı ısınmasını engellemiş olursunuz. Aşırı sıcaklık farkları insan vücudu üzerinde olumsuz etkiye neden olur.
  • İç üniteden kurutma cihazı gibi faydalanmaya çalışmayın. Böyle bir durumda klimanızın otomatik kontrol sistemleri devreye girecek ve iç ünite asıl işlevini yerine getiremez olacaktır.
  • Isıtma yaparken, üflenen soğuk havanın daha çok tavana doğru yönlendirilmesini sağlayın. Böylelikle sıcak havanın doğrudan yukarıya çıkmasını engellemiş olursunuz. Çünkü sıcak hava, soğuk havaya göre daha hafif olduğundan tavana doğru hareket edecektir.
  • Zaman zaman evinizin ya da işyerinizin enerji beslemesini kontrol ettirin. Enerji değerindeki eksilmeler ya da dalgalanmalar klimanızın yüksek performansla çalışmasını engeller ve kompresörün ömrünü kısaltır, daha fazla enerji sarfiyatına neden olur.
  • Yılda bir kez, Vestel yetkili servislerine müraacat ederek klimanızın periyodrik bakımını yaptırın. Böylelikle klimanızın çalışma performansını uzun yıllar yüksek tutmuş, kompresörün ömrünü uzatmış ve enerji sarfiyatını da azaltmış olursunuz.
   


Sayfayı Paylaş