Vestel AIRPLUS-18 Klima

Konusu 'Klima' forumundadır ve OrKuN tarafından 24 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Airplus Split BioFiltre-Iyonizer
  Vestel AIRPLUS-18 Klima


  [​IMG]


  www.turkeyarena.com
  Bahar kokulu ferahlatıcı serinlik..

  Yazın kavurucu sıcaklarında evinizi, bahar serinliği ve güzel kokular sarsın istemez misiniz? Şimdi Vestel Air Plus klima alın, yazın geri kalan sıcak günlerini düşünmeyin.

  Koku kartuşuna sahip Air Plus klimalar ideal bir serinlik oluştururken, doğanın en rahatlatıcı kokularını bulunduğu ortama taşıyor. Negatif iyon teknolojisiyle ortamdaki negatif elektriği, toz ve bakterileri yakalayarak üzerinizdeki stresi anında alıyor. Size geriye yaslanıp, adeta dağlardan, yaylalardan, denizlerden gelen kokuların ve ferahlığın keyfini yaşamak kalıyor. Ayrıca anti-alerjik, anti-virüs ve anti-bakteriyel filtreleriyle de evinizde sağlıklı, hijyenik bir hava yaratıyor.

  Unutmayın! Evinizi, güzel kokularla dolu, stressiz bir doğal yaşam alanına dönüştürmek sizin elinizde.

  turkeyarena.com
  Klimanızı yakından tanıyın!

  Negatif İyon Teknolojisi
  Saniyede ortama yaydığı 1.3 milyar negatif iyon sayesinde, hem negatif elektriği, hem de üzerinizdeki stresi anında alır. İyonlar yakaladıkları toz ve bakteri gibi kirleticileri havadan arındırır, geriye doğadan gelen ferah bir esinti bırakır.

  Bio Trio Teknolojisi
  Anti-alerjik filtresiyle havadaki polen ve sporları temizleyerek alerjik reaksiyonları engeller. Anti-virüs filtresinde bulunan catechin (yeşil çaydaki antioksidan) maddesiyle virüsleri ektisiz hale getirir. Anti-bakteriyel filtresindeki enzimlerle ortamdaki bakterileri yok eder. Biz buna “mikroplara elveda” teknolojisi de diyoruz.

  Koku Kartuşu
  Klimanızın bulunduğu ortamı serinletirken, içeriye verdiği kokularla farklı bir ferahlık hissi yaratmasını sağlar.

  Uyku Modu
  Ortam sıcaklığını ve hava akımını, uyku esnasında otomatik olarak rahatsız etmeyecek seviyeye ayarlar. Klimanız, uyku keyfinizi bölmeden 6 saat sonra kendi kendine kapanır.

  Re-start
  Elektrik kesilmelerinde klimanızın, kapanmadan önceki ayarlarıyla yeniden çalışmaya başlamasını sağlar. Böylece ortamdaki ideal sıcaklığı hiç kaybetmezsiniz.

  Turbo Fan
  Ani ısınmaya ve serinlemeye ihtiyaç duyduğunuz anlarda, hava akımını artırarak ortamı hızla soğutup ısıtır.

  Anti-bakteriyel İç Tasarım
  Havayla temas eden tüm yüzeyleri anti-bakteriyel bir maddeyle kaplı klimanızda, hiçbir bakterinin yaşamasına izin yok.

  Vestel Klimaların Püf Noktaları

  • Soğutma modunu kullanıyorsanız, sıcaklığını 23C ile 26C arasında ayarlayınız. Böylelikle hem tasarruf yapmış, hem de ortamın aşırı soğumasını engelleyerek sağlığınızı korumuş olursunuz. Aşırı sıcaklık farkları insan vücudu üzerinde olumsuz etki yaratır.
  • İç ünitede bulunan toz filtrelerini, ortamın kirlilik durumuna göre ayda en az iki defa soğuk suyla yıkayınız. Böylelikle hem enerji tasarrufu yapmış, hem klimanızın performansını yüksek tutmuş, hem de kompresörün ömrünü uzatmış olursunuz.
  • Isıtma modunu kullanıyorsanız, sıcaklığı 23C ile 28C arasında ayarlayınız. Böylelikle hem tasarruf yapmış, hem de ortamın aşırı ısınmasını engellemiş olursunuz. Aşırı sıcaklık farkları insan vücudu üzerinde olumsuz etkiye neden olur.
  • İç üniteden kurutma cihazı gibi faydalanmaya çalışmayın. Böyle bir durumda klimanızın otomatik kontrol sistemleri devreye girecek ve iç ünite asıl işlevini yerine getiremez olacaktır.
  • Isıtma yaparken, üflenen soğuk havanın daha çok tavana doğru yönlendirilmesini sağlayın. Böylelikle sıcak havanın doğrudan yukarıya çıkmasını engellemiş olursunuz. Çünkü sıcak hava, soğuk havaya göre daha hafif olduğundan tavana doğru hareket edecektir.
  • Zaman zaman evinizin ya da işyerinizin enerji beslemesini kontrol ettirin. Enerji değerindeki eksilmeler ya da dalgalanmalar klimanızın yüksek performansla çalışmasını engeller ve kompresörün ömrünü kısaltır, daha fazla enerji sarfiyatına neden olur.
  • Yılda bir kez, Vestel yetkili servislerine müraacat ederek klimanızın periyodrik bakımını yaptırın. Böylelikle klimanızın çalışma performansını uzun yıllar yüksek tutmuş, kompresörün ömrünü uzatmış ve enerji sarfiyatını da azaltmış olursunuz.
  • 18.000 btu kapasite
  • Negatif iyon teknolojisi
  • Antibakteriyel, antivirüs, antialerjik filtre
  • Elektrostatik toz filtre
  • Bio koku giderici filtre
  • Re-start özelliği
  • Turbo soğutma/ısıtma
  • Uyku modu
  • Otomatik mod
  • LCD uzaktan kumanda
  • Bakımı kolay panel
   


Sayfayı Paylaş