Valilere Özel Renault Yılbaşında Türkiyede

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 15 Eylül 2010 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  [​IMG]
  RENAULT'un Samsung ortaklığıyla Güney Kore’de ürettiği ort üst sınıfındaki yeni sedan modeli Latitude, Moskova Otomobil Fuarı’nda dünyaya tanıtıldı.
  Renault’nun D segmentindeki payını artırmak için dünya pazarlarına sunduğu Latitude, markanın Laguna modelinin ardından üst segmentte satışa sunduğu ikinci araç olacak. Güney Kore’de Samsung SM5 ismi ile geçtiğimiz günlerde tanıtılan Latitude 2011 başında Türkiye’de satışa sunulacak. Renault 'Latitude' modeli ile Türkiye’de 2011’de D segmentindeki satışlarda ilk 3’ü paylaşan VW Passat, Mercedes C Serisi ve Opel Insignia’nın arasına girmeyi hedefliyor. Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, ekim sonundaki İstanbul Autoshow’da Latitude için ön sipariş almaya başlayacaklarını belirterek, "Latitude Türkiye’ye 1.5 dci ve 2 litre dizel motor seçenekleriyle ithal edilecek. Konfor ve güvenlik donanımlarının ön planda olduğu araç adeta bir “vali” otomobili" diye konuştu. İngilizce “enlem” anlamına gelen 'Latitude' Renault'un daha önce Vel Satis modeliyle girdiği ancak beklenen başarıyı gösteremediği lüks sınıfta yer alacak.
  Bu arada, Renault, Moskova Fuarı'nda Fluence ve Megane HB'nin Rusya'da da üretileceğini, bu araçların SKD (montaja hazır parça) ihracatını ise Oyak Renault'un Bursa’dan yapacağını açıkladı.
   


Sayfayı Paylaş