Vajinismus Cinsel İsteksizlik

Konusu 'Sağlık-Genel' forumundadır ve elif tarafından 14 Haziran 2012 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Vajinismus Cinsel İsteksizlik
  Vajinismusda yaşanan kasılmalar refleks olarak gelişir ve istem dışıdır, asla kadının kontrolünde değildir. Kadın eşini çok sevdiğini söylese ve onunla cinsel birlikteliği istese de bunu başaramaz.

  Vajinismuslu hastalarımız çoğu zaman eşleriyle uzun bir flört dönemi sonrası evlilik kararı aldıklarını ve ilk birlikteliklerinde tüm vücutlarında ve pelvik bölgelerinde gelişen bu kasılmalara anlam veremediklerini ve çok şaşırdıklarını ifade ederler.

  Gerçekten de başlangıçda vajinismuslu kadınların cinsel uyarılmaları tamdır, cinsel penetrasyon öncesi vajinal ıslanmaları da olur ve ön sevişmeden çok keyif alırlar. Ancak cinsel birlikteliği çok arzulasalar da pelvik bölgedeki kasılmaların önüne geçemezler ve cinsel ilişkiye izin vermezler.

  Vajinismuslu kadınlar cinsel birliktelik sırasında çok canı yanacağını düşüncesinden dolayı kendilerini refleks olarak koruma altına alırlar ve vajinal ve pelvik bölgede oluşan kasılmalar sonucu birliktelik ya çok zor olur veya hiç olamaz.

  Vajinismus sorunu olan çiftler bu sorunu sadece kendilerinin yaşadıklarını düşünürler ve kimseyle paylaşamazlar. Vajinismusun kendiliğinden zaman içinde iyleşeceğini sanırlar ve tedaviyi ertelerler.

  Bu konuda tedavi alternatifini düşünmeyen ve her cinsel birleşme sonrası hayal kırıklıkları yaşayan çiftler, sonraki cinsel birliktelik denemelerini daha da azaltır ve giderek nasılsa başarısız olacakları düşüncesiyle hiç cinsel birliktelik bile düşünmezler. Yani başlangıçda birbirlerine karşı yoğun cinsel birliktelik arzulayan çiftlerde zamanla cinsel isteksizlik gelişmiş olur.

  Cinsel soğukluk veya cinsel isteksizlik nedeniyle bize başvuran hastalarımızın cinsel ilişkiye girememe veya kasılma problemleri yoktur. Bu grup hastalarımızda temel sorun cinsel ilişkiden zevk alamamaktır.

  Cinsel isteksizliği olan hastaların birtelik sırasında vajinal ıslanmaları son derece azdır veya hiç yoktur. Çoğu zaman orgazm problemleri de yaşarlar.

  Her cinsel birleşme sonrası başarısızlık yaşayan çiftlerde vajinismus tablosuna cinsel isteksizliğin de eklenmesiyle birlikte giderek ilişkilerinde de sorunlar yaşamaya başlarlar. Kişiler kendilerine olan güvenlerini kaybederler. Özel hayatlarında yaşadıkları olumsuzlukları sosyal ve iş hayatlarına da yansıtmaya başlarlar.

  Yani vajinismuslu çiftlerin tedavilerini erteleyerek geçirdikleri bu süre, birlikteliklerinde de geri dönüşü olmayan sorunların oluşmasına zemin hazırlar.

  Bu yüzden eğer vajinismus probleminiz olduğundan şüpheleniyorsanız, vakit geçirmeden ve ilişkiniz yıpranmadan doğru tedavi merkezlerinden destek almayı planlamalısınız. Unutmayın!... tedaviye karar vermek ve ilk adım atabilmek sonraki hayatınızdaki mutluluğunuz için çok önemli!...

  Kliniğimizde uygulanan tedavi yöntemleri ile vajinismusda ortalama 3- 4 gün içinde KALICI ve KESİN çözüm mümkün...Vajinusmus tedavinizi daha fazla ertelemeyin!...
   


Sayfayı Paylaş