Vaaz ve Vaizlik sempozyumu

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 9 Ocak 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Vaaz ve vaizlik sempozyumu,
  Vaaz Vaizlik sempozyumu 2012,

  Vaaz ve Vaizlik sempozyumu

  Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 17-18 Aralık tarihleri arasında Ankara Büyük Anadolu Otel’de “Vaaz ve Vaizlik Sempozyumu” düzenliyor.

  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in açılışını yapacağı sempozyumda, vaaz ve vaizlik konuları tüm yönleriyle ele alınacak.

  Sempozyuma Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz ve Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Yaşar Yiğit’in yanı sıra, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu üyeleri, akademisyenler, müftüler, vaizler, imam-hatipler ve öğretmenlerin de katılımıyla 3 ayrı salon ve 15 ayrı oturum halinde gerçekleştirilecek seminerde, toplam 60 tebliğ sunulacak.

  “Vaazlarda Dil ve Üslup”, “İletişim Yöntemleri”, “Vaazlarda İçerik, Sunum ve Geribildirim”, “Vaizlerin Temel Yeterlilikleri”, “Günümüzde Vaizlerin Eğitim ve Yetişme Süreçleri”, “Vaizliğin Sorunları” gibi bir çok konunun ele alınacağı sempozyum, 18 Aralık Pazar günü Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in oturum başkanlığını yapacağı “Değerlendirme ve Kapanış Oturumu” ile sona erecek.

  [​IMG]

  Kaynak: diyanet.gov.tr
   


Sayfayı Paylaş