Ürtiker Nasıl Geçer, Nasıl Tedavi Edilir

Konusu 'Cilt Hastalıkları' forumundadır ve elif tarafından 31 Mart 2011 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Ürtiker Nasıl Geçer
  Akut kurdeşen diyebileceğimiz 6 haftadan daha kısa süren kurdeşenlerin büyük bir kısmı kendiliğinden geçebilir. 6 haftadan daha uzun süren Kronik kurdeşen tedavi edilmelidir.

  Kurdeşenin en önemli nedeni olan stresden uzak durmak ilk yapılması gereken iştir. Alerjiye bağlı kurdeşenlerde alerji yapan unsurlardan uzak durulmalıdır. Doğru tedavi kurdeşenin nedeni tesbit edildikten sonra yapılır. Kimi durumlarda ilaç tedavisi uygulanabilir, fakat bilinçsizce ilaç kullanmak kurdeşeni daha da arttırabilir. Bu nedenle, doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

  Çoğu insanda, döküntüler ortaya çıktıktan sonra, birkaç saat içinde kaybolur. Kalamin ve aloe vera losyonları kaşıntıyı giderebilir ve reçetesi alınabilen oral antihistaminik, atağın kısa sürmesini sağlayabilir. Bazı antihistaminikler, özellikle de beraberinde alkol alınırsa uyuklamaya neden olabileceğinizden dikkatli olmalısınız.turkeyarena.net Ne yazık ki hastaların az bir bölümünde olsa da Ürtiker aylarca, hatta yıllarca tekrarlayan hecmelerle kronik bir sorun haline gelebilir. Bu durumda, doktorunuz düzenli olarak kullanacağınız bir antihistaminik ilaç reçeteleyebilir yada çok ağır durumlarda bir kür steroid tedavisi gerekli olabilir.
   


Sayfayı Paylaş