Umudunu Kaybeden İnsanın Başka Kaybedecek Bir Şeyi Yoktur Kompozisyon

Konusu 'Türkçe-Edebiyat' forumundadır ve RüzGaR tarafından 11 Kasım 2010 başlatılmıştır.

 1. RüzGaR Super Moderator


  Umudunu Kaybeden İnsanın Başka Kaybedecek Bir Şeyi Yoktur İle İlgili Kompozisyon
  Umut, insanları hayata bağlayan, var olmamızı sağlayan hayattaki sahip olduğumuz en değerli duygudur.

  İnsan içinde yaşama umuduyla dünyaya gelir. Umudu olmayanın ayakta kalması pek mümkün değildir. Çünkü dünya da onun üzerine kurulmuştur. Umut, insanoğlunu besleyen bir duygudur. Ne zaman ki biter işte o an hayat da biter.

  Hayattaki her umudumuz gerçekleşmeyebilir. O zaman yerini başka bir umut alır. Çünkü savaşmak için, ayakta kalmak için bir umuda ihtiyacımız vardır. Umudun öyküsü, Pandora’nın kutusunun açılmasıyla, negatif duyguların dışarıda umudun ise kutunun içinde kalmasıyla başlar. Baktığımız, gördüğümüz çoğu şeyde umut vardır.turkeyarena.net Bazen hayat bizi öyle fırtınalara sürükler ki o an tek bir şeye ihtiyaç duyarız, umuda. Umut bizim için bitmişse eğer çarede bitmiş demektir.

  İnsan hayalleriyle, umutlarıyla bir bütündür. Onlar olmasa yaşamın pek de bir anlamı kalmaz. Her sabah yeni güne yeni umutlarla merhaba deriz. Yaşamın kaynağı da buradadır zaten.

  Her yeni gün yeni umut demektir. Her yeni güne uyandığımız umutlarımızı kaybetmemeliyiz. Çünkü umudunu kaybeden bir insanın kaybedecek bir şeyi yoktur.
   


Sayfayı Paylaş