Ülkemizde Gönüllü Çevreci Kuruluşlara Neden İhtiyaç Duyulmuştur?

Konusu 'Diğer Dersler' forumundadır ve RüzGaR tarafından 5 Ocak 2011 başlatılmıştır.

 1. RüzGaR Super Moderator


  Ülkemizde Gönüllü Çevreci Kuruluşlara Neden İhtiyaç Duyulmuştur?
  Gönüllü çevreci kuruluşlar çalışma alanları her ne kadar birbirinden farklı görünse de aslında tek bir amaca hizmet eden sivil toplum örgütleridir. Bu tarz sivil toplum örgütlerinin genel amacı dünyayı yaşanabilecek konuma getirmek ve mevcut sistemde kötüye gidişatı durdurmaktır.

  Çalışmaları tamamen gönüllü olan üyeleri sayesinde yürütülmektedir. Çoğu çevreci kuruluş birbirleri ile irtibat halindedirler. Çalışmaları için gerekli mali desteği de üyelerinde ve bağışlardan karşılayabilmektedirler.

  Ülkemizdeki gönüllü çevreci kuruluşları diger ülkelerle kıyaslandığımızda sayısının daha az olduğunu görmekteyiz. Gönüllü kuruluşların varlığı ve üye sayısının fazlalığı aslında o ülkenin çevre sorunları ve diger sorunlara karşı duyarlılığının bir göstergesi sayılabilir. Bu tarz kuruluşların ülkemizde sayısının artmasıyla birlikte halkımızın duyarlılığın arttırılması sağlanabilir. Bu kuruluşlar çeşitli zamanlarda çeşitli yerlerde sempozyumlar düzenleyerek bilinçli ve çevreci bir toplum yaratılmasana katkıda bulunmaktadırlar.

  ülkemizde gönüllü çevreci kuruluşlara neden ihtiyaç vardır
   


Sayfayı Paylaş