Uhu Lekesi Nasıl Çıkar

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 23 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Giysideki Uhu Lekesi Nasıl Çıkar ?
  Uhu Lekesi Nasıl Çıkar, kıyafetin üzerinden yapıştırıcı lekesi nasıl çıkar, pantalondaki uhuu lekesi nasıl çıkar, gömlekteki uhu lekesi nasıl çıkar, çeketteki uhu lekesi nasıl çıkar

  Uhu lekesi, uhu kullanımının yaygınlığına paralel olarak en sık karşılaşılan lekelerden biridir. Çocuklarınız yaptığı ve yapıştırıcı gerektiren ödevlerde ilk tercih edilen yapıştırıcı uhudur. Uhu, basit yapıştırma işlemleri için sıkça kullanılır: Yırtılan paralar gibi onarma işleri, kolaj içeren tasarım çalışmaları vb.

  Uhu, hem sıkça kullanılması hem de akışkan olmasından dolayı uhu lekesi oluşumuna neden olur. Uhu kullanılırken çalışma alanının örtü ile kaplanması veya eski giysilerin kullanılması uhu lekesi oluşmasını engelleyecektir. Bununla birlikte bütün önlemleri alsanız bile özellikle uhuyu çocuklar kullandığı zaman uhu lekesi giysiden veya halıdan çıkarılması gereken bir sorun olarak her an karşınıza çıkabilir.

  Uhu Lekesi Nasıl Çıkar?
  Kuru temizleme yapılması gereken giysi ve kumaşlar için veya uhu lekesi bulunan kumaş son derece narinse (ipek gibi), uhu lekesini çıkarmaya başlamadan önce bir temizleme profesyonelinden tavsiye almanız yerinde olacaktır.

  Çıkartmak istediğiniz lekenin altına su emici bir kumaş parçası koyun ve lekeli kısmı beyaz sirkeye batırılmış bir bezle silin sonra durulayın.

  Giysilerdeki lekeleri çıkarmadan önce mutlaka etiketini okuyun.
  Kumaşı bir plastik torba içinde buzdolabına veya buzluk içine yerleştirip lekenin soğukta katılaşmasını sağlayın. Ve ardından bir bıçağın keskin olmayan tarafı ile yapıştırıcı maddeyi sıyırarak alın. Daha sonra hemen çamaşır makinesinde yıkayın.

  Ayrıca zor çıkan lekeler için kuru temizleme önerilir.
   


Sayfayı Paylaş