Twitter'da Rozet Almak

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 24 Şubat 2015 başlatılmıştır.

 1. EjjeNNa Administrator


  Twitter Onaylatmak Rozet Almak

  Twitter profilinde mavi rozet ile gösterilen bir işaret o profilin onaylanmış olduğunu gösterir. Onaylanmış hesaplar o hesaba ait kimliğin doğru olduğunu gösterir. Böylece profil ziyaretçilerinin daha kaliteli ve güvenilir bir kaynağa erişmiş olduklarından emin olmasını sağlar.

  Twitter’ da hesap onaylatmak düşünüldüğü kadar kolay bir işlem değil. Özellikle kişisel bir profil sayfanız varsatwitter‘ ın bunu onaylı hesap yapması neredeyse imkansız. Hesaplar genellikle sistem tarafından onaylı hale getirilir. Tanınmış profile sahip, güvenilir ve aktif sayfalar bu şekilde hiç bir çaba göstermeden onaylanabilir. Twitter destek bölümünde yazılana göre ise hesap onayı için gerekli olanlar, 15.000 üzeri takipçi ve aktif bir web sitesi ile aktif kullanılan bir twitter profili. Ancak bunlar da yeterli olmayacaktır çünkü resmi açıklamaya göre standart profiller kesinlikle onaylanmayacak. Sadece müzik, oyunculuk, moda, yöneticilik, politika, din, gazetecilik, medya, reklam, işletmecilik gibi alanlardaki önemli hesaplar onaylanacak ve onaylama için başvuru kabul edilmiyor.

  Hesap onaylamanın başvurular ile ilgisi olmadığı, onaylanacak profilleri kendilerinin belirlediğini söyleyen twitter destek biriminden alınan bir ip ucundan bahsedelim. Eğer aktif bir web siteniz var ise ve bu siteye profilinizi bağlarsanız hesabınızın onay alması daha hızlı olacaktır. Bunu yapmak için web sitenize bir takip butonu koymanız yeterli olacaktır.

  Konuyu sona erdirmeden bir uyarıda bulunayım, onaylanmış hesaplarırozetten anlıyoruz ancak bu rozet sadece profil sayfasının sağ üst köşesinde bulunur. Bazı kötü niyetli kişiler bu rozeti sayfa içerisinde veya arka plan olarak kullanarak hesaplarını onaylanmış olarak göstermeye çalışıyor. Bu türden hesaplar twitter tarafından yakalandığı takdirde anında kapatılıyor.
   


Sayfayı Paylaş