Twitterda Kişi Arama

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 11 Şubat 2015 başlatılmıştır.

 1. EjjeNNa Administrator


  Twitter'da Kişi Arama Yöntemleri

  Twitterda aradığınız kişiyi bulmak için; Öncelikle Twitter.com’a üye bilgileriniz ile giriniz. Bundan sonra da arkadaş olarak eklemek istediğiniz kişinin Twitter adını internet explorerdaki adres çubuğuna yazınız. Açılan ekranda, sol üstte kişinin ismi ve resminin olduğu bölümün hemen altında “Follow” yazan bir düğme göreceksiniz. O “Follow” düğmesine tıklarsanız, artık o kişiyi “Following Listenize” eklediniz demektir.

  "Find On Twitter" bölümünde aradığınız kişi veya kuruluşun adını girerek arama yapabilirsiniz, bulduklarınızı takip etmek için yanlarındaki “Follow” yazısına tıklamanız yeterli. “Browse Interests” bölümünde sol sütundan ilgi alanlarınızı tıklayabilir, önünüze çıkan seçenekleri inceleyebilir, beğendiklerinizi takip edebilirsiniz.

  "Invite By Email" bölümü ise aramalarda bulamadığınız ancak Twitter’da iletişim kurmayı istediğiniz tanıdıklarınızı çağırabilmeniz için. Alttaki boşluğa çağıracağınız kişinin e-posta adresini yazın ve ona Twitter’dan bir çağrı mesajı gönderin. Farklı mail adreslerini aralarına virgül koyarak yazarsanız birden çok kişiye aynı anda çağrı gönderebilirsiniz.
   


Sayfayı Paylaş