Twitter Rt Nedir

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 11 Şubat 2015 başlatılmıştır.

 1. EjjeNNa Administrator


  RT Retweet Nedir Nasıl Yapılır?

  Retweet bir kullanıcının yararlı ya da ilginç mesajını kendi hesabından tekrar yayımlamaktır. Sizin takip ettiğiniz bir kişinin yazdığı mesaj sizin ekranınızda da görünür. Eğer siz bu mesajı retweet ederseniz, siz de bu mesajı sizi takip eden herkese göndermiş olursunuz.İlginç ve güncel bir mesaj sürekli insanlar tarafından retweet edilerek, milyonlarca kişi tarafından okunmaktadır.

  ReTweet Demektir. Yani Tekrar twit et, Twiti tekrarla anlamına geliyor. Bir twit okudunuz ve çok hoşunuza gitti bunu kopyalayıp kendiniz üretmiş gibi yazamazsınız, o yüzden gördüğünüz mesaj üstüne tıplayıp ReTweet etmelisiniz RT yapmalısınız.

  Önce görülen twitin üstüne geliyoruz ve Retweetle butonuna tıklıyoruz. Eğer mobil bir cihaz kullanıyorsanız Retweetle yaz sadece 2 ok işaretli kare olan Retweet butonunu görürsünüz. RT yaptığınızda artık Kendi liste sayfanızda retweet yaptığınız mesaj görülecektir. Ne kadar çok retweet alırsanız o kadar iyi çünkü tanımadığınız bir çok kişi attığınız tweeti okuyor demektir. Bir twiti retwit yapmak için o kişiyi takip ediyor olmak zorunda değilsiniz. Bir sözün hoşunuza gitmesi yeterli. Twit sahibi bundan memnun olacaktır elbet.
   


Sayfayı Paylaş