Twitter Mention Ne Demek

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 16 Şubat 2015 başlatılmıştır.

 1. EjjeNNa Administrator


  Twitter'da mention atmak nedir?

  Mention nasıl atılır, mention ne demek, mention okunuşu yazımızda tüm bu başlıklara değineceğiz. Mention Twitter üzerinde herkese açık olarak mesajlaşmanızı sağlar. Hitap etmek istediğiniz kullanıcı adının başına @ işareti koyarak gerçekleştiriliyor.

  Türkçe'deki karşılığı bahsetmek olan mention kelimesini Twitter'da birisini etiketlemek istediğimizde kullanırız. Mention'un işareti @'tir. Twitter'da mention kullanımını iki şekilde uygulayabiliriz.

  Mention, Menşın diye okunur. (menşın kelimesinin içerisindeki N harfini yarım yutarak okunur, normalde çıkan ses meşın olarakta çıkabilir)

  1. yöntem:Timeline dediğimiz ana sayfada herkes tarafından gözükmesini istemiyorsak, mention'u en başa yazmalıyız.

  Örnek: @turkeyarena sitenize moderator olmak istiyorum.

  Not: Yukarıdaki şekilde mentionu başa koyup tweet atarsanız, sizi takip eden kişilerin anasayfasında gözükmez. Fakat hem sizi takip eden hem de mentionladığınız kişiyi takip eden bir kullanıcı var ise o zaman ana sayfasında gözükür. Diğer durumlar bu konuşma anasayfaya düşmez. Sadece sizin profilinizde gözükür.

  2. yöntem: Mention'u ortaya veya sona yazarak bütün takipçilerinizin bu tweeti görmesini sağlayabilirsiniz.

  Örnek: Hem @sifalibitkileriniz.com hemde @bebeginizvesagligi.com bu iki sitenizide çok beğendim.

  Not: Yukarıdaki mentionlu tweetler attığınız normal tweet gibi gözükür ve anasayfaya düşer. Kurumsal hesapların twitter adreslerine mention atacağınız zaman şikayet/öneri veya tebrik gibisinden ikinci yöntemi kullanmanız daha doğru olacaktır. Ayrıca olumlu bir tweet attığınızda sizi Retweet yapabilir ve sizinle aynı düşünceye sahip diğer twitter kullanıcıları sizi takip edebilir.
   


Sayfayı Paylaş