Twitter Hesabını Kapatma

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 18 Şubat 2015 başlatılmıştır.

 1. EjjeNNa Administrator


  Twitter Hesap Kapatma İşlemi

  Twitter mobil cihazlar üzerinden (Iphone S5, Samsung Note 3 veya Nokia Lumia 520 gibi) hesap kapatma işlemine izin vermiyor. Bu nedenle herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan Twitter.com vasıtasıyla hesabınıza giriş yapıyoruz. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan dişli sembolüne tıklıyoruz.

  Açılan menüden Ayarlar sayfasına girdikten sonra sayfanın en alt kısmında bulunan “Hesabımı devre dışı bırak” bağlantısına tıklayın. Açılan sayfadan “@kullaniciadi adlı kişiyi devre dışı bırak” etiketli düğmeye tıklayın ve hesabınızı kalıcı olarak kapatın.

  Hesap Kapatma İşlemi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Kullanıcı verini yalnızca 30 gün için saklarız ve bu sürenin sonunda kalıcı olarak silinir. Hesabını devre dışı bıraktıktan sonra 30 gün içinde giriş yaparak hesabını tekrar etkinleştirebilirsin.
  • Kullanıcı adını veya Twitter adresini değiştirmek için hesabını devre dışı bırakmana gerek yok. Ayarlar sayfasından değiştirebilirsin. Tüm @yanıtlar ve takipçiler değişmeden kalacaktır.
  • Eğer bu hesabın kullanıcı adını veya e-posta adresini başka bir Twitter hesabında kullanmak istersen, hesabını devre dışı bırakmadan önce bu bilgileri değiştir. Kullanıcı verileri kalıcı olarak silinene dek bu bilgiler kullanılamayacaktır.
  • Hesabın birkaç dakika içinde Twitter’dan kaldırılmış olacak, ancak kimi içerikler devre dışı bırakma işleminden birkaç gün sonrasına kadar twitter.com üzerinde görünür olabilir.
  • Google gibi arama motorları tarafından oluşturulan içerik üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır.
   


Sayfayı Paylaş