Twitter da Nasıl Takipçi Kazanılır

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 17 Şubat 2015 başlatılmıştır.

 1. EjjeNNa Administrator


  Twitter'da Takipçi Follower Kazanmak İçin;

  İletişime Ve Sohbete Açık Olun: Sizi takip etseler de etmeseler de, insanlarla iletişime geçin. Bu herkesin hoşuna gider. Üstelik muhtemel Follower’lar sizin iletişime açık olduğunuzu da görmüş olur ve sizi takip etmeye başlarlar.

  Genellikle markaların reklam muhabbetleri Twitter’da sık duyurulmaktadır. Ne kadar çok ilgi de olsa işin ucuna reklam girdiği takdirde kullanıcılarınız sizi bir reklam panosu gibi görerek takip etmeyi hemen kesmeyi düşünebilecektir. Bu yüzden reklam içeren paylaşımları çok sıklık yerine çok nadir şekilde kullanmayı tercih etmelisiniz.

  Siz tweet attınız ve geri dönüşler retweetler sayfanızda oldukça fazla bir şekilde yer alıyorsa bu da demek oluyor ki kullanıcılarınız sizden daha aktif bir şekilde yazılar paylaşıyor, yorumlar yapıyor ve adeta sizin üstünüze çıkıyor ki bu da zararlı bir nedendir çünkü takipçileriniz sizleri takip etmeyi bırakarak bu kişilere yönelmeyi tercih edebilir.

  Asıl önemli olan nokta ise gündemi çok iyi takip etmelisiniz ki ve bunu çok ciddi ve biraz mizahi bir dille aktarmalısınız. Emin olun ki oldukça fazla sayıda takipçileriniz artmaya başlayacaktır. Twitter demek gündem demek gibi eş anlamlı bir misal. Bu nedenle Trend Topic kullanma sıklığınızı arttırın.

  Son zamanlar Twitter ‘da takipçi arttırma siteleri kendi çıkarları doğrultusunda oldukça popülerleşmektedir. Sizlere ilk zamanlar için fayda sağlayabilir fakat gerçek kullanıcılar hiçbir zaman sizleri takip etmezse bu da size hiçbir anlam katmaz. Yine de hile gibi yöntemlerden bir tanesi olarak oldukça popülerdir takipçi arttırma siteleri.

  Twitter profilinizi, diğer sosyal medyalarda ve güncel blog tarzı sitelerde paylaşarak takip edilme şansınızı arttırabilirsiniz. Genellikle ün yapmış veya konularında uzmanlaşmış kişilerin profillerini sürekli ziyaret ederek ciddi sorular yönelterek, profilinizin görünürlüğünü arttırabilirsiniz ve bu da sizin takipçi sayınızın artmasına olanak sağlamaktadır.

  Son olarak Twitter hesabında gerçek kişiliğinizi yansıtmanız, gelip geçici veya saçma sapan profiller açarak millete kendinizi gereksiz bir varlık olarak göstermemeniz gerekmektedir. Ne kadar doğruluk ve dürüstlükle yaklaşım gösterirseniz, takipçilerinizin güvenini sağlayarak sayılarının da artmasını gözlemleyebilirsiniz.
   


Sayfayı Paylaş