Turunç Yağı Faydaları ve Kullanımı

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 5 Mart 2010 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Turunç Yağı Faydaları ve Kullanımı
  Citrus aurantium amara türünün meyvesinin kabuklarından elde edilir. Tatlı ve turunçgil kabuğu kokusundadır.

  Turunç Yağının Faydaları: Sinirleri yatıştırır. Sancıları keser. Beden ve zihin yorgunluğunu giderir. Spazm çözücüdür. Antiseptik, ısıtıcı ve tonik etkileri vardır. Kışın çok iyi bir ısıtıcı, yazın çok iyi bir canlandırıcı ve enerji vericidir. Aromaterapide; yağlı ciltlerde, romatizmada, dolaşım zayıf olduğu durumlarda, selülitte, nefes alma problemlerinde, soğuk algınlığı, ateş gibi durumlarda kullanılır.

  Turunç Yağı Nasıl Kullanılır? Turunç çiçeği yağı masaj tarzında banyoda ve buğu tarzında uygulanmaktadır. Sırt ve boyun ağrılarında yüz, el ve ayaklarda kasları gevşetmek için masaj tarzında uygulanarak cildin yapısını iyileştirdiğini gözleriz. Hamilelikte kullanılan iyi bir üründür.turkeyarena.net Sıcak suya bir kaç damla konularak buğu tarzında uygulama yapılır. Turunç çiçeği aromatik yağı serin bir ortamda ve koyu cam şişelerde tazeliğini korur.
   


 2. Ayşe Melek Well-Known Member

  akne için 5 çay kaşığı jojoba yağına iki damla turunç yağı ve iki damla sedir ağacı yağı ilave edin. Bu öz yağları ayrıca 5 çay kaşığı kokusuz bir cilt losyonuna da ilave edin. Yağ karışımını geceleri, losyonu ise sabahları kullanın. tavsiye ederim
   

Sayfayı Paylaş