Türkiyenin En Meşhur Seri Katilleri

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Pelin tarafından 5 Aralık 2007 başlatılmıştır.

 1. Pelin Super Moderator


  Dünyada seri cinayetler işleyen katillerin çoğunun ABD'li olması dikkat çekiyor. Er ünlü Türk seri katiller ise Artvin Canavarı, Avcı Hamdi ve Çivici Katil..


  Almanya'da 7'si Türk 1'i Yunanlı 8 büfeciyi öldüren seri katilin henüz izine rastlanmazken, geçmişte bazıları filmlere de konu olan seri katiller, cinayetleriyle adeta ''dehşet gündemi'' oluşturarak yakalandıkları ana kadar insanları korkuya mahkum ettiler.

  İşledikleri cinayetleri soğukkanlılıkla anlatan ve normal yaşam biçimleriymiş gibi ifade eden birçok seri katilin hayatı yazarlara ve sinema yapımcılarına ilham kaynağı oldu. Seri katillerin hayatları yüzlerce romana konulu edilirken, özellikle Hollywood yönetmenleri tarafından bu katillerin hayatları beyaz perdeye aktarıldı.

  AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, Türkiye ve dünyada seri cinayetler işleyen katillerin birçoğunun ABD'li olması dikkat çekiyor.
  TÜRKİYE'DEKİ SERİ KATİLLER-

  Türkiye'de ender görülse de seri cinayetler işleyen katiller zaman zaman ortaya çıkıyor. Türkiye'deki seri katillerden bazıları şunlar:

  Adnan Çolak: ''Artvin Canavarı'' olarak isimlendirilen Çolak, 1992-1995 yılları arasında 11 yaşlıyı öldürdü. Öldürdüğü kadınlardan 6'sına tecavüz ettiği de anlaşılan Çolak, Zonguldak Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 6 ayrı idam ve 40 yıl hapis cezası aldı.

  Hamdi Kayapınar: Kurbanlarını av kendini avcı olarak gören Kayapınar, 6 kişiyi öldürdü ve 4 kişiyi de öldürmeye teşebbüs etti. 1998- 2001 yılları arasında 6 kişiyi katleden Kayapınar, Kayseri'deki yargılamasında ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

  Bunların dışında, kamuoyunda ''Çivici Katil'' olarak bilinen Süleyman Aktaş, ''Mobilyacı Katili'' olarak tanınan Seyit Ahmet Demirci ve ''Kolici Katil'' olarak hatırlanan Orhan Aksoy da seri katiller arasında yer alıyor.
   


 2. BaRıŞ Well-Known Member

  böyle bişeyi ögrenmesek daha iyi olurdu bence pelin yorum yapmaya korkuyom yaw :D bii duyarlarsa başta sen olmak üzere sırayla hepimizi temizlerler wallah :D:D:D
   
 3. BaRıŞ Well-Known Member

  kayseri de 1 seri katil daha var diye hatırlıyorum ben onu yazmamışın pelin oda bunlar kadar olmasada fena değil yane
   
 4. BaRıŞ Well-Known Member

  asacaksın bunları :mad:
   

Sayfayı Paylaş