Türkiyenin En Büyük Bankaları 2012

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 5 Ocak 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  2012 Türkiyenin En Büyük Bankaları,
  Türkiyenin En Büyük Bankaları hangileridir,

  Türkiyenin En Büyük Bankaları

  Dünyanın en büyük bin bankası sıralamasına Türkiye'den de 15 banka girdi. İş Bankası hem sermaye hem de aktif büyüklüğe göre açık arayla Türkiye'nin en büyük bankası oldu. İş Bankası'nın toplam aktifleri 72.9 milyar doları aştı.

  Aktiflere göre yapılan sıralamada ikinci sırayı 68.4 milyar dolarla Ziraat Bankası alırken, 64.3 milyar dolarlık aktiflerle Garanti üçüncü, 60.7 milyar dolarlık aktifle Akbank dördüncü sırada bulunuyor.

  1. İş Bankası
  2. Ziraat Bankası
  3. Garanti Bankası
  4. Akbank
  5. Yapı Kredi Bankası
  6. Vakıfbank
  7. Halk Bankası
  8. Finansbank
  9. Denizbank

  En iyi dış ticaret finansman bankası
  Garanti Bankası, finans dergilerinden Global Finance tarafından, ikinci defa “Türkiye’nin En İyi Dış Ticaret Finansmanı Bankası (Best Trade Finance Bank in Turkey)” seçildi

  En iyi özel banka
  Euromoney, Akbank Private Banking'i dördüncü kez, ''Türkiye'nin en iyi özel bankacılık kuruluşu'' seçti.

  Akbank'tan yapılan açıklamaya göre, dünyanın önemli finans dergilerinden Euromoney tarafından her sene verilen ve özel bankacılık sektörünün en üst düzey ödülü olarak kabul edilen ''Best Private Banking Awards/En İyi Özel Bankacılık Kuruluşu Ödülleri'' sahiplerini buldu.

  ''Özel Bankacılık liginin Oscarı'' olarak da tanımlanan ödülü, Türkiye adına, ''Türkiye'nin En İyi Özel Bankacılık Kuruluşu'' seçilen Akbank Private Banking kazandı.
  Kaynak: Milliyet, Global Finance, Euromoney
   


Sayfayı Paylaş